از پرفروش ترین کتاب های ارباب ژانر وحشت
کتاب Salem’s Lot از جمله پر فروش ترین کتاب های استفن کینگ هست که در ایران زیاد شناخته شده نیست. یکی از دلایلش اینه که کتاب ترجمه نشده. البته من نمی تونم تصور کنم این دلیل خوبی باشه. چون این کتاب واقعا معروفه!

اسم کتاب از روی اسم شهر خیالی توی داستان گرفته شده. خود نویسنده جایی عنوان کرده که بعد از خوندن کتاب دراکولای برام استوکر، دلش خواسته چیزی در حد و اندازه اون بنویسه که هم تکراری نباشه و هم جذاب باشه!

کتاب Salem’s Lot از جمله کتاب هایی هست که همه چیز حول محور یک دراکولا می چرخه. زمان انتشار این کتاب، هنوز ومپایر ها به اندازه برادران سالواتور و خانواده کالینز تنزل درجه پیدا نکرده بودند. و میشه گفت هنوز می شد توی ژانر وحشت روشون حساب کرد. باور کنید اون موقع کسی دلش نمی خواست یه خوناشام عاشقش بشه!

دراکولای کتاب Salem’s Lot ، تا حدودی با الهام از فیلم نوسفراتو توصیف شده. نوسفراتو اولین فیلمیه که ما شاهد حضور یک خوناشام هستیم و خوب خیلی قدیمیه.

مثل اکثر کارهای استفن کینگ، این عنوان رو هم میشه روی تلوزیون دید. منتها چون کتاب مفصله، به صورت مینی سریال در اومده. یکی از اون ها در سال 1979 پخش شده که بشدت کلاسیکه و من به همه توصیه نمی کنم دیدنشو! یکی دیگه هم در سال 2004 پخش شده که خوب به هیچ وجه در حد و اندازه کتاب نیست. در هر صورت توصیه من خوندن خود کتابه.

خلاصه داستان: بن مایرز، یک نویسنده است که این آخری ها خیلی بخت با او یار نبوده و ناشرش آخرین کتاب او را پس زده است. بن تصمیم می گیرد به شهر زادگاهش که چندان خاطرات خوشی از آنجا ندارد، برگردد و روی کتب جدیدش کار کند. او می خواهد کتاب جدیدش را درباره عمارت مارستون، جایی که در کودکی اتفاقات ناخو آیندی را در آن تجربه کرده بنویسد. مثل اکثر نویسنده های بخت برگشته داسان های کینگ، اوضاع خیلی بر وفق مراد پیش نمی ره!

بخشی از متن کتاب

سوزان و دوست‌هایش با داستان‌هایی که از بزرگترهایشان شنیده بودند، بطور لذت بخشی خود را شکنجه می‌دادند. ایمی راکلیف یک خانه‌ی بازی کوچک چوبی در حیاط پشتی‌اش داشت، آن‌ها در تاریکی داخل می‌نشستند، درها را قفل می‌کردند و همدیگر را از خانه‌ی مارستن می‌ترساندند که باعث می‌شد در طول تاریخ این خانه جایگاهی ویژه، حتی قبل از حمله‌ی هیتلر به لهستان، بدست آورد. آن‌ها داستان‌های بزرگترهایشان را تعریف می‌کردند و با تخیلات مخوف به آن آب و تاب می‌دادند. حتی الان، با وجود گذشت 18 سال، سوزان متوجه شد که حتی فکر کردن به خانه‌ی مارستن تاثیری مانند طلسم یک جادوگر را بر روی او دارد، که یادآور تصاویر واضحی از دختران کوچکی بود که در خانه‌ی ایمی کز کرده‌اند، دست‌های یکدیگر را گرفته‌اند و ایمی که با صدایی اسرار آمیز می‌گفت:” صورتش کاملا ورم کرده بود، زبان کبودش از دهانش بیرون افتاده بود و مگس‌ها روی اون پرسه می‌زدند. مامانم به خانم ورتز می‌گفت… “

‘اطلاعات کلی’ responsive_styling=’avia_responsive_table’ av_uid=’av-sarxt3′ id=” custom_class=”][av_row row_style=” av_uid=’av-l7frsz’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-jnz8sz’]نام اصلی: ‘Salem’s Lot[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-i2h777′]نویسنده: استفن کینگ[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-f4vjmr’]سال انتشار: 1975[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-dsen9v’]تعداد چپترها: ؟[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-cuzl37′]تعداد صفحات: 439[/av_cell][/av_row][av_row row_style=” av_uid=’av-afcd4j’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-997y2r’]ژانر: وحشت[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-7e7lxv’]ISBN:978-0-385-00751-1[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-57ibhf’]OCLC: 848489[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-4ncd83′]اقتباس سینمایی: دارد (2 مینی سریال)[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-2ca6mb’]مینی سریال اول: منتشر شده در سال 1979
مینی سریال دوم: منتشر شده در سال 2004[/av_cell][/av_row]

‫3 نظر ارسال شده در “کتاب Salem’s Lot

  1. سودی :

    سلام…
    این کتاب توسط نشر اذرباد سال ۱۳۹۹ ترجمه شده و برای فروش در دسترس است.

  2. محسن :

    سلام. کتابی که اینجا به اشتراک گذاشته اید، ترجمه است یا متن اصلی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.