استفن کینگ، ارباب ژانر وحشتاسفن کینگ

نمی توانید از علاقه مندان به ژانر وحشت باشید و طرفدار استفن کینگ نباشید! حتی اگر نام او را نشنیده باشید، قطعا کارهایش را در پرده سینما دیده اید. این نویسنده بزرگ از بهترین نویسندگان سبک وحشت و آخرالزمانی است. وحشت آثار کینگ بشدت جذاب و زیبا است. این وحشت در عین حال به واقعیت نیز بسیار نزدیک است. اگر فیلمهای رستگاری در شاوشنگ و مسیر سبز را دیده اید و از آنها لذت بردید، باید بگویم که این آثار اثر این نویسنده بزرگ هستند. در ادامه به معرفی آثار استفن کینگ و بیوگرافی این نویسنده می پردازیم. همچنین می توانید رمان های این نویسنده بزرگ را در این صفحه دانلود کنید.

برخی از کتاب های استیون کینگ

کتاب It

این کتاب از محبوب ترین کتاب های این نویسنده است. یکی از دلایلش بازسازی فیلم سینماییش در سال 2017 هست. مثل اکثر کتابهای استفن کینگ، این کتاب هم در ژانر وحشت نوشته شده.

در شهر دِری، یک جَو مرموزی وجود داره. یه غم پنهان. حادثه های وحشتناک همیشه گریبان گیر این شهره. اما کسی خیلی توجه نمی کنه. توی این شهر درصد گم شدن بچه ها و بزرگسال ها 6 برابره میانگین شهرهای دیگه هست. زمزمه هایی از یه دلقک… یه روز جرجی کوچولو، با چکمه های پلاستیکی و بارونی زردش از خونه زد بیرون. برادرش بیل لُکنَتی براش یه قایق کاغذی درست کرده بود. چند روز بود که سیل و بارون شده بود. واسه همین جوی آب حسابی پر شده بود و جون می داد واسه این که قایقو بندازی به آب! ولی جرجی چندان خوش شانس نبود، وقتی قایقش به طرف فاضلاب هدایت شد، زندگی جرجی هم تموم شد. چه چیزی باعث شد جرجی 6 ساله به اون صورت وحشتناک بمیره؟

 

کتاب در میان علفزار بلند

کتاب در میان علفزار بلند، با خواهر و برادری شروع می‌شود که بعد از شنیدن صدای یک پسر جوان که برای کمک از میان علف‌های بلند گریه می‌کند، کنار جاده می‌ایستند. ظرف چند دقیقه، آن‌ها در تاریکی گم می‌شوند، عمیق‌تر از آن چه که نظر می‌رسد، و آن‌ها هم یکدیگر را گم می کنند. فریادهای پسرک بیشتر و بیشتر عاجزانه می شود. چیزی که به دنبال آن می‌آید، یک داستان ترسناک، سرگرم‌کننده و استادانه است، همان طور که تنها استفن کینگ و جو هیل می‌توانند آن را برایمان بگویند.

 

کتاب کَری

کری، اولین رمان از استفن کینگ است. با اینکه کار اول این نویسنده محسوب می شود، اصلا دست کمی از بقیه کتابهای اسفن کینگ ندارد! این کتاب بیشتر به اثر مخرب قلدری می پردازد.

کری، یک دختر دبیرستانی، با اعتماد به نفس کم و بسیار خجالتی است. همانطور که حدس می زنید، او مورد آزار و اذیت توسط همکلاسی هایش قرار می گیرد. شرایط در خانه هم چندان به نفع او نیست! مادر کری، زنی بشدت متعصب و مذهبی است. او هیچ بهانه ای را برای تنبیه کری از دست نمی دهد. اما واقعیت این است که مادرش از او وحشت دارد. کری یک نوجوان معمولی نیست. او قدرت های دارد. مادربزرگش هم این قدرت ها را داشته است. اما مادر کری سعس بر انکار آن ها دارد. آیا رفتار کری در برخورد با کسانی که زندگی او را جهنم کرده اند همیشه توام با بی تفاوتی می ماند؟ یا انتقام سختی می گیرد؟

 

رمان Salem’s Lot

رمان Salem’s Lot ، از پرفروش ترین آثار در میان کتابهای استفن کینگ است. این کتاب در سال 1975 به چاپ رسید.

داستان درباره یک نویسنده نگون بخت دیگه است! کسی که ناشر، کتابش را قبول نکرده و طبعا او دوباره می خواهد شروع به کار کند. بن میرز نویسنده تصمیم می گیرد برای نوشتن کتاب جدیدش که درباره خانه مخوف مارستون است به شهر دوران کودکیش که اتفاقاً خاطرات خوبی از آنجا در ذهن ندارد برگردد. با ورود بن به شهر اتفاقات عجیبی یکی بعد از دیگری رخ میدهد که….

 

 

رمان موسسه

در نیمه‌های شب، در خانه‌ای در خیابانی آرام در حومه شهر مینیاپولیس، مهاجمان در سکوت پدر و مادر لوک الیس را به قتل می رسانند و او را در یک suv مشکی می اندازند. این عملیات کم‌تر از دو دقیقه طول می‌کشد. لوک در موسسه از خواب بیدار می‌شود، اتاقی که درست شبیه مال خودش است، بغیر از اینکه پنجره‌ای وجود ندارد. و خارج از در اتاقش، درهای دیگری هستند، که پشت آن‌ها بچه‌های دیگر با استعدادهای ویژه -جابهجایی اجسام با ذهن و تلپاتی – که به همین شیوه لوک پایشان به اینجا باز شده است: کالیشا، نیک، جورج، ایریس، و آوری دیکسون ۱۰ ساله. همه آن‌ها در یک جبهه قرار دارند. کالیشا می‌گوید: “تو وارد میشی اما نمیتونی خارج بشی. در این فاسدترین موسسه، سرپرستشان خانم Sigsby و کارکنانش به طور بی رحمانه ای خودشان را وقف این کردند که نیروی استعداد های فراطبیعی این بچه ها را استخراج کنند.

در اینجا هیچ معیار اخلاقی وجود ندارد. اگر باهاشان راه بیایی، از ماشین خودکار جایزه میگیری. اگر سر ناسازگاری بگذاری، مجازات سختی در انتظارت خواهد بود. وقتی قربانیان جدیدی ناپدید می‌شوند، لوک بیشتر و بیشتر مشتاق می‌شود تا بیرون برود و کمک بگیرد. اما تاکنون هیچ‌کس از این موسسه فرار نکرده است.

it
دانلود کتاب
iransafehouse رمان فانتزی
دانلود کتاب
iransafehouse رمان فانتزی
بزودی
iransafehouse رمان فانتزی
دانلود کتاب
iransafehouse رمان فانتزی
دانلود کتاب

درباره استیون کینگ

استفن ادوین کینگ، مردی از تبار اسکاتلندی_ایرلندی با قد بلند، چشمان آبی و موهای مشکی (البته الان موهایش سفید شده اند!) که به عنوان ارباب بی بدیل ژانر وحشت در قرن حاضر شناخته می شود!

استفن کینگ در 21 سپتامبر سال 1947 به دنیا آمد. یک شیطان کوچک که کسی نمی دانست قرار است واژه ترس و وحشت را از نو معنی کند.

زمانی که استفن کوچولو یک کودک نوپا بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند. وقتی 11 ساله شد، مادر استفن او را به شهر دورهام درایالت مین برد. (اکثر اتفاقات رمان های او در ایالت مین اتفاق می اُفتد!). جایی که قرار بود او با پدربزرگ و مادربزرگش بماند. اما نگهداری از یک پسر بچه 11 ساله برای آنها مشکل بود آنها برای نگهداری از استفن زیادی پیر بودند.

آنها استفن را به مادرش برگرداندند. مادر استفن در یک آشپزخانه در محله Pineland کار می کرد. جایی که تا حدودی روحیه خشن و علاقه او به ژانر وحشت را توجیه می کند!

او در دورهام در مدرسه دستور زبان تحصیل می کرد و پس از در دبیرستانی در لیسبون مشغول شد. استفن تحصیلات دانشگاهی را در Orono ایالت مین گذراند. سال دوم دانشگاه، او مسئولیت نوشتن ستونی در روزنامه با نام پردیس مِین را به عهده گرفت. (در کتای سیلومز لات به این ستن اشاره شده است!)

او به علوم سیاسی نیز علاقه نشان می داد و از منتقدان سرسخت جنگ ویتنام بود.

استفن در سال 1970 با درجه خوب در زبان انگلیسی و شایسته تدریس زبان در مرحله دبیرستان از دانشگاه Orono فارغ التحصیل شد.

استفن همسرش تابیتا اسپروک را اولین بار در کتابخانه دانشگاه ملاقات کرد. جایی که هردو روی پایان نامه شان کار می کردند. و برای اولین بار در تاریخ بشر با درس خواندن به هم علاقه مند شدند!

چرخ زندگی آنها از راه  فروشی که در مجله men’s magazines به دست می آوردند می گشت.
او اولین داستان قابل فروش خود را در سال 1967 نوشت . (“The Glass Floor” داستانی پر از رمز و رازهای تکان دهنده. او سالهای اولیه ازدواج خود تماما بر روی داستانهای خود کار می کرد تا آنها را به مجله men’s magazines بفروشد.

او در سال1971 تدریس انگلیسی را در دوره دبیرستان و در آکادمی Hampden را آغاز کرد . او در Hampden نیز شب ها و آخر هفته را به نوشتن مشغول بود و کار نوشتن داستانهای کوتاه را به طور دائم ادامه می داد. در این بین نیز بر روی داستانهای بلندتر و رمان کار می کرد.

در بهار سال 1973،انتشارات ( Doubleday & Co) داستان او را برای منتشر کردن پذیرفت. مشروط بر اینکه او تدریس را رها کند و تمام وقت خود را برای نویسندگی بگذارد. پس از آن در اواخر تاستان سال 1973 خانواده کینگ به سمت جنوب مین حرکت کردند زیرا مادر استفان دچار کسالت شده بود و وضع جسمانی خوبی نداشت.

آنها خانه ای تابستانی را در سباگو و دریاچه ای که در شمال Windham بود را برای زمستان اجاره کردند. استفان رمانی تازه را شروع به نوشتن کرد.(درخششی که تازه متولد شد!) زمانی که در اصل اسم آن Jerusalem’s Lot بود قبل از اینکه آن را ‘Salem’s Lot بنامند. او کار خود را در اتاق کوچکی در گاراژ ادامه می داد و در طی این مدت مادر کینگ در سن 59 سالگی از دنیا رفت.
رمان Carrie در بهار سال 1974 به انتشار رسید . در پاییز همان سال کینگ مین را به مقصد Boulder بلدر ، کلرادو ترک کرد. آنها برای مدتی کمتر از یک سال در آنجا زندگی کردند و در این مدت زمان استفان The Shining را نوشت. سپس آنها در تابستان سال 1975 به مین بازگشتند.

استفان کینگ سه فرزند به نام های Naomi Rachel و Joe Hill و Owen Phillip دارد.

استفان در ایالت مین و فلوریدا همراه همسر خود زندگی می کند. آنها همچنین زن و شوهری نیکو کار هستند که در محلشان به انسانهایی بشر دوست و نوع دوست شناخته شده اند. آنها همچنین برای ساختن یک دبیرستان کمک می کنند.
استفان در سال 2003 مدال The National Book Foundation Medal را برای آثار ادبی متمایز و برجسته خود در آمریکا را گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.