اکثر ما شاید هالی بلک رو نشناسیم ولی تا حدودی آثارش رو می شناسیم. بیشتر ما به واسطه ماجراهای اسپایدرویک با ابن نویسنده آشنا شدیم. هالی بلک هم مثل کاساندرا کلر، در ژانر فانتزی و تا حدوی وحشت (اگه بشه اسمشو وحشت گذاشت) کتاب می نویسه. کارهای اون معمولا حداقل یکی دو جایزه معتبر می بره و بین کاربران آمازون و گود ریدز، طرفداران زیادی داره. مخاطبین اون رنج سنی جوانان بزرگسال هست. پس نمی شه گفت تین اِیجری می نویسه. عشق و ترس در کتاب های اون نمود پیدا می کنه و میتونه حسابی سرگرمتون کنه. در ادامه به معرفی آثار این نویسنده می پردازیم. اون هایی که ترجمه نشدند، بصورت اختصاصی توسط iransafehouse در حال ترجمه هستند و اون هایی که به صورت رسمی ترجمه شدند، لینک خریدشون گذاشته شده.

درباه هالی بلک

هالی بلک در سال ۱۹۷۱ در یکی از شاخه های لانگ آیلند در نیوجرسی به دنیا آمد و در طی سال‌های اولیه زندگیهالی بلک خانواده‌اش در یک “خانه قدیمی ویکتوریایی” زندگی کرد. او در سال ۱۹۹۴ با مدرک کارشناسی در زبان انگلیسی از کالج جرسی در سال ۱۹۹۴ فارغ‌التحصیل شد. بلک درحالی که به عنوان ویراستار تولید در مجلات پزشکی از جمله ژورنال درد فعالیت می کرد، در دانشگاه Rutgers  هم تحصیل می‌کرد. او کتابداری را برای شغلش دومش در نظر گرفت، اما نویسندگی او را از این کار دور کرد. او مجله فرهنگ نقش آفرینی d8 را در سال 1996 ویرایش و منتشر کرد.

در سال ۱۹۹۹ او با معشوقه دوران دبیرستان، تیو بلک، تصویرگر و طراح وب ازدواج کرد.

اولین رمان بلک با عنوان: داستان پریان مدرن، توسط انتشارات سیمون شوستر در سال ۲۰۰۲ منتشر شد. او دو دنباله دیگر در همان جهان نوشت. اولینش، دلاور (Valiant) در سال ۲۰۰۵، برنده جایزه آندره نورتون برای داستان‌های علمی تخیلی بزرگسالان جوان و فانتزی شد. بر اساس رای خوانندگان Locus در جشنواره Locus Awards ، دلاور و آیرون ساید (ironside)، در سال 2007 به ترتیب رتبه ششم و هفتم کتاب های برتر جوانان و بزرگسالان قرار گرفتند.

در سال ۲۰۰۳ بلک دو کتاب اول کتاب ماجراهای اسپایدرویک ( Spiderwick Chronicles)، که حاصل یک هم‌کاری با هنرمند تونی دی ترلیز (Tony DiTerlizzi) را منتشر کرد. پنجمین و آخرین کتاب در این سری به صدر فروش فهرست نیویورک‌ تایمز در سال ۲۰۰۴ رسید. فیلم اقتباسی از این مجموعه در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

گربه سفید اولین بار در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. رمان مستقل سرد ترین دختر در سرد شهر در سپتامبر ۲۰۱۳ توسط براون منتشر شد. بلک یک داستان کوتاه از همین نام را در گروه خون‌آشام به چاپ رساند: بوسه ابدی: ۱۳ داستان خون‌آشام از خون و هوس. این فیلم در ماه مه ۲۰۱۳ منتشر شد و جایزه فانتزی Newbery Honorand a Mythopoeic Fantasy به او اهدا شد.

در سال ۲۰۱۲، ناشری با نام Scholastic یک سری پنج گانه با همکاری کاساندرا کلر و هالی بلک منتشر کرد با نام مجیستریوم (Magisterium). اولین جلد آن، آیرون ساید که در سپتامبر ۲۰۱۴منتشر شد، راه فیلم شدن را طی می کند.

بلک همچنین ده‌ها اثر کوتاه را نوشته و حداقل سه جلد از کتاب‌های تخیلی را ویرایش کرده‌است.

دانلود کتاب های هالی بلک

تاریکترین بخش جنگل
بزودی...

تاریک ترین بخش بیشه

The darkest part of the forest

ژانر فانتزی

اسپین آف قصه های پریان مدرن

بزودی بصورت اختصاصی ترجمه خواهد شد.

سردترین دختر در سردشهر
دانلود کتاب سردترین دختر در سرد شهر

سردترین دختر در سردشهر

The Coldest Girl in Coldtown

رمان تَک

خون آشامی، عاشقانه، وحشت

مجیستریوم

مجموعه مجیستریوم

فانتزی، جادوگری

3 جلد اول، بصورت رسمی ترجمه شده. از اینجا و اینجا تهیه کنید.

ماجراهای اسپایدرویک

ماجراهای اسپایدرویک

The Spiderwick Chronicles

بصورت رسمی ترجمه شده است.

کتاب نخست، کتاب دوم، کتاب سوم، کتاب چهارم، کتاب پنجم

ملت باد

مردمان باد

The Folk of The Air 

فانتزی

چهار گانه

بزودی بصورت اختصاصی ترجمه خواهد شد

کارگران نفری شده

کارگران نفرین

The Curse Workers

فانتزی

سه گانه

بزودی به صورت اختصاصی ترجمه خواهد شد

قصه های پریان مدرن

قصه های پریان مدرن

Modern Faerie Tales

فانتزی

سه گانه

بزودی بصورت اختصاصی ترجمه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.