فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story یک فیلم بسیار زیبا است. تماشای فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story برای تمام زن ها و مردها بسیار مهم است، علی الخصوص قبل از ازدواج. این طور به نظر می رسد که فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story به این اشاره دارد که زنان علاوه بر نقش همسر بودن و مادر بودن نیاز دارند در سایر نقش های زندگی شان فعالانه قدم بردارند، تلاش کنند و موفق شوند همان طور که مردها بعد از ازدواج هرگز از رویاهایشان نگذشته اند و حتی همسرانشان در این راه همراه و همیارشان بوده اند.

 

فن آرت از فیلم داستان ازدواج

 

داستان ازدواح نشان می دهد که چه طور از زنان انتظار می رود با غرق شدن در نقش همسر و مادر خوشحال باشند و از دیگر خواسته ها و پیشرفتهای شغلی و یا تحصیلی چشم پوشی کنند در حالیکه چنین انتظاری هیچ گاه از مردان وجود ندارد. وقتی همسر و مادر می شوی ازت انتظار می رود که فداکار باشی و پیشرفت و موفقیت همسر و فرزندت در اولویت هایت  قرار بدهی و ارتقای خود را فراموش کنی.

یعنی وقتی مرد خانواده و فرزند موفق هستند بدین معنا است که زن خانواده موفق هست. به زن ها گفته می شود یا ازدواج کن و همسر و مادر باش و یا برو دنبال رویاهای شغلی ات. آیا یک زن نمی تواند هم نقش همسری و مادری را تجربه کند و هم  پیشرفت های شخصی خودش را دنبال کند و در عرصه های مختلف بدرخشد؟

پوستر فیلم داستان ازدواج

خلاصه ی فیلم سینمایی داستان ازدواج

فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story ماجرای زندگی زناشویی زنی بازیگر به اسم نیکل و مردی کارگران به اسم چارلی هست. این دوهنرمند در تئاتر با هم آشنا شده اند. چارلی و نیکل بسیار عاشق یکدیگر هستند و به خوبی از خصوصیات همدیگر باخبر هستند. در افکارشان شناختی عمیق از هم دارند اما در زندگی روزمره درک متقابل شان نسبت به هم کم رنگ شده است.

نیکل اهل لس آنجلس هست پس از ازدواج با چارلی  در نیویورک ساکن شده است. چارلی به نیکل قول داده بوده که به لس آنجلس خواهند رفت اما چارلی کارهای جدید رو یکی پس از دیگری در نیویورک قبول می کند و هیچ فرصتی برای رقتن به لس آنجلس را باقی نمی گذارد. در ابتدا نیکول که می بیند چارلی در کارش موفق است سعی می کند خود را با شرایط وقف دهد و به دلیل اینکه مادر شده هست بسیار خرسند است و خواسته های شخصی خود را نادیده می گیرد.

نیکل از ایده های خود درمورد تئاتر و نمایش و بازیگری به طور خصوصی با همسرش در خانه صحبت می کند و چارلی هم در محل کار از آن ایده ها استفاده می کند و جنبه ی عمومی پیدا می کند. نیکل از اینکه می بینده چارلی باهوش و خلاق از ایده های او استفاده می کند خوشحال می شود و این را برای خود کافی می داند.

تفاوت نقش زن و مرد در زندگی مشترک

زن خانواده اگر در یک شهر دیگر یک فرصت عالی شغلی دریافت کند، باید به خاطره همسرش و فرزندش از این فرصت بگذرد آیا این توصیه را به مرد خانواده هم می شود یا حق مسلم مرد دانسته می شود که  هرگز فرصتش را از دست ندهد و فورا فرصت شغلی را بپذیرد. آنجاست که زن باز هم باید فداکاری کند یا همراه  مرد به شهر جدید سفر کند و یا اینکه در شهر فعلی باقی بماند و مسئولیت نگهداری از فرزند را به تنهایی به دوش بکشد. آیا نمی شود این کار را هم مرد هم انجام بدهد؟

سوال مهم اینجاست که چرا فداکاری کردن از وظایف زن محسوب می شود و هیچ گاه این فداکاری ها موضوع چشم گیری محسوب نمی شود. حتی این طور به چشم می خورد که تنها وظیفه ی ساده است و طبیعتا زن باید انجامش می داده درحالیکه مردم و جامعه هرگز این انتظار را از مرد ندارند! در جایی از فیلم یک دیالوگ بیان می شود که به همین مضمون اشاره دارد.

پدران رو در سطح پایین و غیرکامل می پذیریم و اونها رو به خاطره خطاهاشون دوست داریم. اما  مردم هیچ وقت این شکست ها را چه از لحاظ روحی و چه از لحاظ ساختاری درمورد مادران نمی پذیرند و مادران همیشه باید استانداردهای متفاوت و بالایی داشته باشند و کامل باشند.

چرا نیکل طلاق می گیرد؟

نیکل کم کم متوجه می شود که زندگی اش کاملا تحت نظارت و سلایق چارلی است و هیچ نظر و سلیقه ی شخصی در زندگی اش ندارد،هیچ چیز متعلق به خودش نیست کاملا خود حقیقی اش فراموش شده.  چارلی کوچکترین توجه و قدردانی هم ندارد و حتی شماره ی موبایل نیکل را هم حفظ نیست. از طرفی نیکل مشکوک به وجود ارتباط بین چارلی و منشی صحنه ی تئاتر نیز می شود. نیکل زمانی که عاشق چارلی شد احساس می کرد که زنده شده اما رقته رقته متوجه می شود که این خودش نبوده که زنده شده بلکه داره به زنده شدن چارلی کمک می کند.

نیکل که یک پیشنهاد شغلی عالی در لس آنجلس را دریافت کرده. درمورد قبول کردن این پیشنهاد با چارلی صجت می کند و از او می خواهد که به لس آنجلس بروند چون فرصت های کاری خوبی نیز برای چارلی در آنجا فراهم است. اما چارلی نمی پذیرد و نیکل متوجه می شود که چارلی هیچ اهمیتی به پیشرفت نیکل نمی دهد. این مسائل سبب می شود موضوع طلاق مطرح شود.

ماجرای طلاق و تلاش هریک برای به دست آوردن فرزندشان، فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story را به فیلمی بسیار تماشایی و جذاب تبدیل کرده است.

پدر و مادر در فیلم داستان ازدواج

چارلی پدری مسئولیت پذیر و خانواده دوست هست. همیشه برای فرزندش وقت دارد.  به خانواده اش عشق ومحبت  فراوان می ورزد. چون در بچگی از پدر و مادر خودش محبت و توجه ندیده است کاملا مراقب هست که فرزندش هیچ کمبودی احساس نکند. چارلی هیچ تمایلی به طلاق گرفتن و جداشدن از همسرش ندارد و تمام تلاش اش را برای حفظ بنیان خانواده شان می کند و برای شاد کردن فرزندش بسیار وقت می گذارد .

نیکل مادری بسیار مهربان  است که احساسات فرزندش را به خوبی درک می کند. اجازه می دهد که فرزندش انتخاب های خودش را داشته باشد و در این مسیر فرزندش را همراهی می کند. با وجود احساسات عمیق مادرانه اش سعی می کند که وابستگی نامعقولی بین خودش و فرزندش شکل ندهد. در رابطه با این مضمون دیالوگی که در فیلم از زبان نیکل شنیده می شود:

 بچه ها متعلق به خودشون اند به محض اینکه از بدنت خارج می شوند فرآیند ترک کردن شروع می شه.

نظرات منتقدان فیلم داستان ازدواج

بهترین اثر و کامل ترین اثر نوآ بامباک تا به امروز فیلم داستان ازدواج است (متیو دورتی).

مشخصا با فیلم داستان ازدواج نوآ بامباک توانست پرمخاطب ترین اثر سینمایی و یک سطح جدید را به دست آورد (دانا استیونز ).

با فیلم سینمایی داستان ازدواج شهرت نوآ بامباک به عنوان یک فیلمساز انسانگرای پیشگام این نسل، تثبیت و برجسته شد (روری اوکانر).

ماجرای طلاق به عنوان یک متعادل کننده به نمایش گذاشته شده است، ماجرایی که ما را تبدیل به نسخه هایی از خودمان می کند که اصلا انتظار تبدیل شدن به آن را هیچ وقت نداشتیم (جان فراش).

فیلم سینمایی داستان ازدواج بیننده را در وضعیت سخت و تحت فشار قرار می دهد، اما در نهایت زیرا شما شاهد این هستید که چطور این فیلمساز احساس بسیار خوب و شادی را در شما به وجود می آورد. بازیگران آن به اوج می رسند و از بالاترین حد خود پافراتر می گذارند (آلونسو دورالده ).

سخن آخر ( فیلم داستان ازدواج 2019)

فیلم سینمایی داستان ازدواج 2019 کاملا به طور منصفانه زندگی یک زن و یک مرد متاهل را به نمایش گذاشته است. هیچ جبهه گیری نسبت به جنسیت زن یا مرد ندارد. خوبی های شخصیت زن و مرد را به طور مساوی نشان می دهد. سختی های زندگی هر دو را بیان می کند. احساسات هردو را نسبت به یکدیگر و فرزندشان به خوبی نمایش می گذارد. فیلم سینمایی داستان ازدواج marriage story ارزش چندین بار دیدن را دارد.

فیلم ها به ما درس زندگی می دهند!

شما زن یا مردی که به تماشای این فیلم می نشینید چه بهتر هست که اگر مرد هستید خود را در جای زن نیز بگذارند تا عمیقا شرایط زن را درک کنند و اگر زن هستید برعکس. اینگونه به درکی متقابل در زندگی های مشترک خواهید رسید و چیزهای تازه درمورد نقش زن و مرد در زندگی متوجه خواهید شد. اگر به مرور زمان به خواسته ها و نیازهای یکدیگر بی توجهی صورت گیرد عشق اول ازدواج جای خود را به ناراحتی و اعصاب خوردی ها و در نهایت طلاق می دهد. زندگی هایی هستند که با کمی تغییر و حمایت از یکدیگر می توانند دوباره سرزنده شوند . خوشحال می شویم که شما هم نظراتتون رو در مورد فیلم داستان ازدواج 2019 با ما و همراهان iransafehouse درمیان بگذارید.