مجموعه دزد ملکه، فانتزی جدید این روزها

می خوایم یه فانتزی درست و حسابی رو بهتون معرفی کنیم. مجموعه The Queen’s Thief از فانتزی های بسیار قویه که مثل اکثر آثار جدید، در ایران ناشناخته مونده. البته همچینم جدید نیست. جلد اولش سال 1996 منتشر شده!

نویسنده پرفروش نیویورک تایمز مگان والن ترنر (Megan whalen Turner) که چندین جایزه ادبی رو برای مجموعه The Queen’s Thief  برنده شده، دنیایی حماسی و یکی از کاریزماتیک ترین شخصیت های فانتزی رو برامون به تصویر می‌کشه یعنی یوجنیدس دزد. “دزد ملکه ی مگان ترنر پر از دسیسه‌های سیاسی و نقشه ها پنهان کارانه، نبردهای باخته و پیروز، سفرهای خطرناک، دخالت الهی، قدرت، اشتیاق، انتقام و فریب است. توصیه شده به طرفداران لی باردوگو، Marie Lu، Patrick James Rothfuss و جرج آر. ر. مارتین! رمان‌های Thief از سوی نویسندگان، منتقدان و طرفداران ستوده شده‌اند و جوایز متعددی از جمله جایزه کتاب لس ‌آنجلس‌ تایمز، مدال افتخاری نیوبری، جایزه سالانه آندره نورتون، جایزه بازی آندره نورتون و جایزه فانتزی Mythopoeic رو به خودشون اختصاص دادن. 

خلاصه کتاب نخست

یوجیندس (گن)، دزد ملکه، می‌تونه هر چیزی رو بدزده_خودش که اینجوری میگه. وقتی لاف زنی و غرور بی جاش باعث میشه سر از زندان در بیاره، جادوگر پادشاه ازش می خواد که یه شی افسانه‌ای رو بدزده، سفری که اون در شرایطی نیست که بتونه قبول نکنه. جادوگر فکر می‌کنه که اون ابزارهای مناسبی برای این کار داره، اما جناب “گن” هم برای خود نقشه هایی داره.

لیست جوایز

A Newbery Honor Book
An ALA Notable Book
A YALSA Best Book for Young Adults
A Horn Book Fanfare Book
A New York Public Library Book for the Teen Age
A Junior Library Guild Selection
A Bulletin of the Center for Children’s Books Blue Ribbon Book
 

نظر منتقدین درباره مجموعه The Queen’s Thief

 
اگر داستان “دزد” را نخوانید، یک جرم محسوب می‌شود!”(Bulletin of the Center for Books)
 
یک رمان وسوسه‌انگیز، پر از تعلیق، فوق‌العاده هوشمندانه. (The Horn Book)
 
علاوه بر قهرمان کاریزماتیک، این داستان یکی از ارزشمندترین گنج‌ها را در اختیار دارد. این داستان یک جواهر چشمک‌زن با یک پایان غیرمنتظره بود“( مجله “ناشران“)
 
به من اعتماد کن. فقط آن را بخوانید. سپس دوباره آن را بخوانید، زیرا هردفعه چیز جدیدی کشف می کنید ( لوییس مک مستر)
 
شخصیت‌های فراموش نشدنی، توطعه های پیچیده که باعث چرخش سر شما می‌شوند، دنیایی که با جزئیات ظریف ساخته شده شما عاشق هر صفحه از این داستان‌ها خواهید شد. مگان والن ترنر به صورت واضح، همه‌جانبه، رویایی و دل شکن می‌نویسد که شما را ناامید می‌کند که دوباره و دوباره به آن برگردید.” (لی باردوگو)

 

دانلود کتاب نخست

دزد

چپتر 1 رو رایگان گذاشتیم تا با کتاب آشنا بشید و اگر دوست داشتید، چپترهای دیگه رو خریداری کنید. ولی نگران نباشید. قیمتشون زیاد نیست.

قسمتی از متن کتاب اول

مجموعه The Queen’s Thief

یک صندوق کوچک را از آن بیرون کشید و آنرا به میز ماگوس برد, جایی که محتویاتش را  در می آورد. آبشاری از سکه های سنگین دوتایی بوجود آمد. تنها یکی از آنها می‌توانست یک مزرعه به همراه تمام دام هایش برای خانواده کشاورز بخرد. چندین دانه به زمین سنگی افتاد؛ و یکی از آنها با پایین پای من افتاد و مثل یک چشم زرد به من خیره شد. من تقریبا خم شدم که آن را بردارم اما خودم را متوقف کردم و به جای اینکار گفتم:”دایی من قبلا همینقدر زیر تختش جمع می‌کرد و هرشب می شمردشون!

پادشاه گفت:”دروغگو, تو تاحالا این همه طلا تو زندگیت ندیدی.”

او نمی‌توانست بفهمد که من یک شب در حالی که کورمال کورمال به طرف مگارون میخزیدم از میان فضای خالی لوله ها, در خزانه او پنهان شده بودم. من برای یک روز در تاریکی انبوهی روی قله های مرتفع گنج های او خوابیده بودم.

درباره نویسنده

مگان والن ترنر کیست؟ مگان والن ترنر

مگان والن ترنر (زاده ۲۱ نوامبر ۱۹۶۵) نویسنده آمریکایی داستان‌های تخیلی برای بزرگسالان جوان است. وی به خاطر رمان دزد و چهار دنباله آن مشهور است. در سال ۱۹۹۷ کتاب دزد ، کتاب افتخاری Newbery نام گرفت. او مدرک کارشناسی خود را در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شیکاگو در سال ۱۹۸۷ دریافت کرد. مگان قبل از اینکه به نویسنده‌ای تبدیل شود، به عنوان خریدار کتاب کودکان در شیکاگو و واشنگتن دی‌سی به نوشتن مجموعه‌ای از داستان‌های تخیلی کوتاه پس از نقل‌مکان به کالیفرنیا در سال ۱۹۸۹ مشغول بود. او این داستان‌ها را به جای سه داستان کوتاه جادویی در سال ۱۹۹۵ منتشر کرد.

 
 
اطلاعات کلی’ responsive_styling=’avia_responsive_table’ id=” custom_class=” av_uid=’av-sarxt3′][av_row row_style=” av_uid=’av-k9tw58′][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-j2kyrg’]نام اصلی: The Queen’s Thief[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-hqo7po’]نویسنده: مگان والن ترنر
Megan Whalen Turner[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-g21n6k’]سال انتشار: 1996[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-dk0h30′]تعداد چپترها: 23 چپتر [/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-ctxosc’]تعداد صفحات: 280 صفحه[/av_cell][/av_row][av_row row_style=” av_uid=’av-bakl8s’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-95p3m4′]ژانر: فانتزی، تاریخی[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-77wgd8′]مترجم: بهار حسین پور[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-5jivws’]ISBN-13: 978-0060824976[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-4cj6bg’]اقتباس سینمایی: ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.