در بخش کتاب و ادبیات، سعی کردیم عنوان هایی رو پوشش بدیم که یا کتاب های ترجمه نشده هستند؛ یا کمتر بهشون پرداخته شده. اگر قصد دانلود رمان فانتزی جدید رو دارید، به جای درستی اومدید! همچنین فکت ها، نقد و بیوگرافی نویسنده ها رو هم برای شما قرار دادیم.

اتفاق خوبی که در این بخش افتاده اینه که منابع ادبیات انگلیسی مثل کتاب های مکتب های ادبی و همچنین نقد ادبی هم برای شما عزیزان قرار داده شدند.

برای دانلود کتاب های فانتزی شناخته شده، روی اسم نویسنده کلیک کنید تا به صفحه مربوط به دانلودشون هدایت بشید.

آن

لمسی ار تاریکی

سردترین دختر در سردشهر

بیگانه

آتش و خون

شاگرد شفاگر

هیس هیس

تو

رویای شفاف

آقای مرسدس

موسسه

دختر خونآشام

در علفزار بلند

سالمز لات

تسخیر خانه هیل

تغذیه

قهرمان منجی

کتاب های فانتزی، حواس پرتی لذت بخشی از نسخه واقعی زندگی

اکثر ما دلمون می خواد هر چند وقت یه بار از دنیای واقعی فاصله بگیریم. از کار، قسط، روابط، مشغله ها. وقتی روزمرگی ما رو به مرز جنون می بره، هرکس یه جوری خوشو خلاص می کنه. یکی سیگار می کشه، یکی میره سفر (اگه پول داشته باشه!) یکی هم مثل ما سرشو می کنه توی فیلم و کتاب. این وسط رمان فانتزی یه لطف دیگه ای داره. زمانهایی بوده که ما پا به پای فرد و جرج شیطونی کردیم. همراه هری جنگیدیم. برای گالم دلسوزی کردیم یا ازش متنفر شدیم. با مایک به فاضلاب ها رفتیم تا باپنی وایز بجنگیم در حالی که با بدترین ترس هامون دست و پنجه نرم می کردیم. یک نکته در تمام این کتاب ها مشترکه. که همشون فانتزی هستند. این داستان های فانتزی هستند که می تونند برای لحظاتی ذهنمون رو منحرف کنند. به قول ویرجینیا ولف

هنر بازتابی از زندگی واقعی نیست! از آن کثافت همان یک نسخه کافی است!

البته این نظر یکم زیادی بی انعطافه ولی خوب چندان هم بیراه نیست. ما کتاب می خونیم تا خودمون رو جای افراد دیگه ای بزاریم. زندگی های نکرده مون رو زندگی کنیم و فقط برای چند لحظه پریز همه چیز رو بکشیم. کتاب های فانتزی دریچه ورود به دنیاهایی هستند که حتی فکر زندگی کردن درش لذت بخشه. واسه همین ما دانلود رمان فانتزی رو در این صفحه امکان پذیر کردیم. لذت ببرید!

رمان های فانتزی،  پناهگاهی برای فرار از روزمرگی

جایی برای دانلود رمان فانتزی ، رمان عاشقانه و رمان ترسناک

رمان فانتزی از معدود لذت هایی هست که می تونه مارو خوشحال و راضی نگه داره. وقتی یه کتاب جدید رو شروع می کنیم، انگار که یه زندگی جدید رو شروع کردیم. تک تک صفحات کتاب مارو به یه عالم دیگه می بره. این لذت همیشه هم با خوشحالی تموم نمی شه. گاهی پایان یک کتاب تا چند وقت مارو غمگین می کنه. مثل وقتی که استخون های گوژپشت رو درحالی پیدا کردیم که استخوتن های ازمرلدا رو در آغوش گرفته. گاهی هم کتاب و ادبیات، با یه پایان باز تا مدت ها باعث می‌شن تو ذهنمون پایان های مختلف رو تصور کنیم. خوشحال یا ناراحت فرقی نمی‌کنه، حس ارضا شدن از بابت خواندنه که قطعیه. چه کسی می تونه زمانی رو که می فهمیم قاتل آقای رنو مارت دابریول بوده رو توصیف کنه؟ (کتاب قتل در زمین گلف اثر آگاتا کریستی).

لایت ناول چیه؟

لایت ناول یه سبک رمان نویسی ژاپنیه که معمولا بین 40 تا 50 هزار کلمه است. اغلب در کشور مبدا یعنی ژاپن با تصاویر مصور و در قطع A6 در مجله های ادبی چاپ میشه. این رمان ها بیشتر قشر دبیرستانی هارو پوشش می دن ولی این به این معنی نیست که سطحی هستن. (کتاب و ادبیات مدرن ژاپن) اغلب شخصیت ها عمیق و کار شده هستند و داستان بسیار زیبا است. انیمه های موفقی مثل Re: Zero, Saga of Tanya the Evil و Violet Evergarden از روی لایت ناول ها ساخته شدن.

معمولا برای دیدن امتیاز و نظرات یک کتاب به سایت Goodreads مراجعه می کنیم. که سایت بسیار خوبی در این زمینه است اما بعضی وقتا دوست داریم اطلاعات جامع تری نسبت به کتاب داشته باشیم. در بخش کتاب و ادبیات سعی کردیم تا جایی که می تونیم این کارو بکنیم تا کسایی که می خوان به فارسی به اطلاعات دسترسی داشته باشن هم بتونن از کتاب خوندن لذت ببرن.

‫4 نظر ارسال شده در “کتاب‌ها

  1. atohidi9 :

    سلام ببخشید ترجمه کتاب های هری پاتر بدون حذفیات موجود هست؟

    • nilou-sama :

      سلام دوست عزیز. متاسفانه خیر. ترجمه کتاب های هری پاتر دست خانوم ویدا اسلامیه هست. تا حالا کسی سعی نکرده دوباره ترجمه کنه. به علاوه این که اکثرا ترجمه خانوم اسلامیه رو می پسندن. خیلی نگران نباشین. خانوم اسلامیه یه جوری سانسور کرده که قشنگ متوجه می شید چی به چیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.