تازه ترین کتاب مجموعه نغمه یخ و آتش ( ترجمه رمان آتش و خون )

رمان آتش و خون ، جدیدترین کتاب منتشر شده از سری کتاب های مجموعه نغمه یخ و آتش هست. در حالی که ما طرفداراها داریم گلو جر می دیم که مارتین جان، تو رو خدا کتاب بادهای زمستان رو منتشر کن مردیم از خماری! مارتین جان نزدیک 800 صفحه از تاریخ وستروس برامون منتشر کرده. ?

خوب بجای سر در گریبان بردن و زار زدن، می تونیم این کتاب رو بخونیم و بازهم از عظمت دنیایی که مارتین خلق کرده لذت ببریم. رمان آتش و خون یا fire and blood روایتی از 300 سال قبل از اتفاقات سری بازی تاج و تخت رو میگه. یعنی از فتوحات اگان فاتح به اینور. برای خوندن کتاب باید سریال ها رو دیده باشید یا دست کم یکی از کتاب های قبلی رو خونده باشید. اگر با خودتون می گید حالا از کجا بیاریم الان کتابارو؟ روی مجموعه کتاب های نغمه یخ و آتش کلیک کنید.

خلاصه کتاب

قرن‌ها پیش از اتفاقات بازی تاج و تخت در مجموعه نغمه یخ و آتش ، خاندان تارگرین تنها خانوادهای از اربابان اژدها که از سرنوشت شوم والریا جان سالم به در بردند در دراگون استون اقامت کردند. رمان آتش و خون داستان خود را با اگان فاتح، خالق تخت آهنین آغاز می‌کند و شاهان تارگارینی را بازشماری می کند که برای حفظ این صندلی نمادین، تا پای جنگ داخلی پیش رفتند که سلسله شان را پاره پاره کرد.

واقعا چه اتفاقی در میان سلسه جنگ های رقص اژدهایان رخ داد؟ چرا دیدن والریا بعد از سرنوشت شومی که برایش اتفاق افتاد، مرگبار بود؟ بدترین جنایات میگور ظالم چه بود؟ وقتی اژدهایان به آسمان حکمرانی می‌کردند، وستروسچه شکلی بود؟ اینها فقط چند سوال اساسی هستند که مِیستر های سیتادل طی سال ها جمع آوری اطلاعات به آنان پاسخ داده اند.

رمان آتش و خون اولین جلد تاریخ دو قسمتی از زمان تارگرین‌ها است، که به خوانندگان یک درک کامل جدید از پویایی، اغلب خونبار و همیشه شگفت‌انگیز از تاریخ وستروس را می‌دهد.

ستایش های کتاب fire and blood

 
شاهکاری از داستان‌های فانتزی و تاریخی ساندی‌تایمز
 
 
 
داستان یک حماسه غنی و تیره است، پر از هر دو عنصر وعده داده شده در عنوان کتاب یعنی آتش و خون… سخت است که از توصیف درگیری اژدهایان در جنگ های هوایی لذت نبریم، یا این که آیا حاکمان شکست‌خورده باید “تعظیم کنند“، سیاه بپوشند و به نگهبانان شب بپیوندند، یا به سادگی یک پایان مبتکرانه و وحشتناک را ملاقات کنند. گاردین
 
 
ناب و کارآمد و موذیانه و آموزنده متن چنان غنی از حوادث و شخصیت های رنگی است که دیوانه می شوید!  Locus

 

دانلود ترجمه کتاب آتش و خون

 

قسمتی از متن کتاب

قسمتی از متن رمان آتش و خون برای شما قرار داده شده تا کیفیت ترجمه رو ببینید.

تارگرین‌ها از خون خالص و بی ­آلایش والریایی بودند؛ فرمانروایان اژدها و از نسب انسان­های اولیه. دوازده سال پیش از نابودی والریا (۱۱۴ ق. ف.)، اینار تارگرین، املاک و دارایی­های خود، از آنچه به ارث برده­ بود تا سرزمین‌های تابستان طولان) را فروخت و با تمام زنان، ثروت­ها، برده‌ها، اژدهاها، خویشاوندان و خواهران و برادران و کودکانش به دراگون­استون، قلعه‌­ای جزیره‌ای و متروکه در زیر کوهستانی مه‌­آلود در دریای باریک، نقل‌مکان کرد.

والریا در زمان اوج خود، بزرگ‌ترین شهر جهانِ شناخته‌شده و مهد تمدن بود. در بین دیوارهای درخشان آن، دو خاندان رقیب وجود داشت که با هم بر سر قدرت و شکوه برای تسلط بر دادگاه و شورا، رقابت کرده، اوج گرفته و فرود می­آمدند و کشمکشی زیرکانه و غالبا وحشیانه داشتند. تارگرین­ها از قدرت فرمانروایی بر اژدهاها، بسیار دور شده­ بودند، و رقبای آن‌ها، مهاجرتشان به دراگون­ استون را به­ منزله­ ی تسلیم و بزدلی گرفتند. اما دینیس، دختر دوشیزه­ ی شاه اینار، که پس از آن، تا ابد به ­عنوان دینیس رویاپرداز شناخته شد، نابودی والریا با آتش را پیش‌بینی کرده بود. این نابودی، دوازده سال بعد، محقق شد و تارگرین‌ها تنها فرمانروایان اژدهایی بودند که توانستند جان سالم به در برند.

دراگون ­استون دو قرن بود که در غربی‌ترین نقطه­ی مرزی والریا قرار گرفته بود. قرارگیری این جزیره در وسط گلوگاه آبی، به فرمانروایان آن، این قدرت را می­‌داد که بتوانند خلیج بلک ­واتر را محاصره کنند و هم تارگرین‌ها و هم‌­پیمانان آن­ها را و هم والریایی­های دریف‌ مارک (خاندانی کوچک­تر، از نژاد والریایی) را قادر می­ساخت تا خزانه­ های خود را از عوارض عبور از آن، پر کنند. در مدتی که تارگرین­ ها با اژدهاهایشان بر آسمان فرمانروایی می‌­کردند، کشتی­های والریایی متعلق به یکی دیگر از خاندان­های والریایی هم‌­پیمانشان به نام سلتیگارها، از جزیره پنجه، بر وسط دریای باریک حکم می­‌راندند.


اطلاعات کلی’ responsive_styling=’avia_responsive_table’ id=” custom_class=” av_uid=’av-sarxt3′][av_row row_style=” av_uid=’av-l8ie7b’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-ive1uf’]نام اصلی: Fire & Blood: 300 Years Before A Game of Thrones (A Targaryen History)[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-i0l307′]نویسنده: جرج آر آر مارتین
George R. R. Martin[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-1nidnb’]سال انتشار: 2018[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-eizh87′]تعداد چپترها: 23 چپتر [/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-cbcys7′]تعداد صفحات: 736 صفحه[/av_cell][/av_row][av_row row_style=” av_uid=’av-bee70n’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-8y8brb’]ژانر: فانتزی سیاه[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-7pp3pj’]مترجم: MHD[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-6ambpz’]ISBN-13: 978-1524796280[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-3oqwrr’]اقتباس سینمایی: یک سریال در دست ساخت است

‫5 نظر ارسال شده در “رمان آتش و خون/fire and blood

  1. مجتبی سعیدی :

    چطور مگه یعنی کتاب رو دانلود کنیم نصفش انگلیسی و ترجمه نشدس؟?

    • nilou-sama :

      سلام دوست عزیز. کتاب تا حدود زیادی ترجمه شده. ویراستاریش یه مقدار زیادی طول میکشه. اونم به دلیل حجم زیاد کتاب ها و دست تنها بودن بنده هست. به بزرگی خودتون ببخشید. بزودی بقیه چپترها قرار می گیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.