بالاخره انتظارها به سر رسید و ادمین میتونه یه نفس راحت بکشه. چون inbox ایمیل و دایرکت اینستای منو با درخواست ترجمه این کار ترکوندید! رمان outlander نوشته دایانا گابالدون با بهترین کیفیت ترجمه شد!

رمان outlander  از اون دسته از کارهایی هست که با پخش سریالش بیشتر از قبل سر زبون ها افتاد. البته که قبل از پخش سریالش در سال 2014 هم بین کرمای کتاب محبوب بود. جالبه بدونید این کتاب از پرجستجو ترین کتاب ها توی سرچ فارسیه. با اسم رمان اوتلندر یا رمان بیگانه هم شناخته میشه تو ایران. 25 میلیون نسخه از کتاب در سراسر دنیا فروش رفته. جوایز زیادی هم برده. فقط برید برگا ریخته طرفداراشو تو goodreads  ببینید. من نمی دونستم چرا با این همه طرفدار ترجمه نشده.

تعریف سریالش رو خیلی شنیدم. وای خودم با کتابش خیلی حال کردم. اگر با کارای عاشقانه تاریخی خیلی حال می کنید، شاگرد شفاگر رو هم یه نگاهی بکنید.

خلاصه رمان outlander

ارتفاعات اسکاتلند، سال ۱۹۴۵. کلر رندال، یک پرستار سابق جنگ بریتانیایی است. او تازه از جنگ برگشته است و در ماه‌عسل دوم خود با همسرش بسر می برد. چون اولین ماه عسلشان با روزهای اول جنگ مصادف شده بود و به کل نابود شده بود. زمانی که کلیر از میان سنگ های افراشته در یکی از حلقه‌های باستانی شبیه به استون هنج می گذرد، ناگهان تبدیل به یک غریبه می شود. آن هم در اسکاتلند که در اثر جنگ و حمله قبایل تکه پاره شده است یعنی سال 1743!

کلر به دنیایی پر از دسیسه که جانش را تهدید می کند پرتاب شده است. جایی که ممکن است قلبش را به هزاران تکه تبدیل کند.

دورافتاده در میان خطر، شور واشتیاق، خشونت و تباهی، کلیر درمیابد که تنها شانس نجات او، ماندن در کنار “جیمی فریزر“، یک جنگجوی جوان شجاع و اسکاتلندی است. آنچهدر ابتدا تنها وسواسی قلمداد می شد، اکنون تبدیل به یک نیاز مبرم شده است. ، و کلر خود را بین دو مرد بسیار متفاوت و در دو زندگی آشتی‌ناپذیرمی یابد. چرا که در اینجا، جیمز فریزر، یک جنگجوی جوان شجاع، چنان عشق مطلقی را به او نشان می‌دهد که کلر نمی تواند از آن چشم پوشی کند.

نظرمنتقدین درباره رمان outlander

“تاریخ به طرز خوشمزه ای با این کتاب جذابیت داده شده است.” -نیویورک دیلی

یک ماجراجویی بزرگ نوشته شده بر روی یک بوم که قلب را کاوش می‌کند، روح را جابجا می‌کند و روح انسان را در طول قرن‌ها می سنجد سی ان ان

شخصیت‌های فراموش نشدنی… که با جزئیات خیره کننده ای در تاریخ توصیف شده اند. The Cincinnati Post

دانلود ترجمه رمان outlander

درباره نویسندهدایانا گابالدون

دایانا گابالدون کیست و چه می کند؟

دایانا جی گابالدون، متولد سال 1952 در اسکات دیل، آریزونا است. او در یازدهمین روز از ماه ژانویه به دنیا آمد. دایانا گابالدون بیشتر به واسطه نوشتن سری بیگانه (outlander) شناخته شده است.

پدرش اول معلم و مدیر مدرسه بود. اما بعدها وارد سیاست شد و تبدیل به یک سناتور ایالتی شد. پدرش اصلیتی مکزیکی داشت و مادرش اصالتا بریتانیایی بود.

تحصیلات و سابقه کاری دایانا گابالدون

دایانا گابالدون در شهر فلگ‌استاف آریزونا بزرگ شد. او لیسانس علوم در جانورشناسی را از دانشگاه آریزونا در سال ۱۹۷۳ را به دست آورد. او همچنین فوق لیسانس علوم زیست‌شناسی دریایی از دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو، موسسه اقیانوس‌شناسی؛ و دکترای علوم رفتاری از دانشگاه شمال آریزونا را نیز دریافت کرد.

دایانا گابالدون در سال ۱۹۸۴ در مرکز مطالعات محیطی دانشگاه ایالتی آریزونا به کار گرفته شد. در اواسط دهه ۱۹۸۰، گابالدون مقالات تکنیکی و مقالات فنی برای انتشارات کامپیوتر و همچنین مقالات علمی – علمی و کامیک های دیزنی را می نوشت. او به مدت ۱۲ یک پروفسور با تخصص در محاسبات علمی در ASU بود تا اینکه نویسندگی را آغاز کرد و همه کارهای قبلی را کنار گذاشت.

در سال ۱۹۸۸،دایانا گابالدون تصمیم گرفت یک رمان برای “تمرین” بنویسد، فقط برای اینکه یاد بگیرد چطور آن را انجام دهد. او اصلا قصد نداشت آن را به کسی نشان دهد.به عنوان یک استاد تحقیق، او تصمیم گرفت که یک رمان تاریخی آسان‌ترین کار برای تحقیق و نوشتن باشد. اما هیچ اطلاعات و پیشینه ای در تاریخ نداشت و در ابتدا هیچ دوره زمانی مشخصی هم در ذهن نداشت.

دست برقضا، یک اپیزود از مجموعه تلوزیونی doctor who را با نام “بازی های جنگ” دید. یکی از همراهان دکتر یک مرد اسکاتلندی حدود ۱۷ سال به نام جیمی مک کریمون بود. این شخصیت الهام بخش نقش اصلی مرد رمان، “جیمز فریزر” شد. همچنین دوره رمان او را هم مشخص کرد. قرن هجدهم در اسکاتلند!

ساخت شخصیت اصلی

گابالدون تصمیم گرفت که “یک زن انگلیسی نقش زن همراه مرد دامن پوش اسکاتلندی را بازی کند. اما شخصیت مونث او ، افسار داستان را به دست خود گرفت و شروع به گفتن مطالب داستان کرد. او صحبت‌های مدرن و هوشمندانه درباره همه چیز بیان می کرد.

دایانا گابالدون برای توضیح رفتار مدرن شخصیت زن، تصمیم گرفت از سفر در زمان استفاده کند. کار نگارش رمان در زمانی که شبکه جهانی اینترنت وجود نداشت، او را وادار کرد تا با شیوه قدیمی بررسی کتاب ها، تحقیقاتش را انجام دهد.

انتشار سری رمان outlander و کشمکش ها برسر نام آن

گابالدون بعدا نسخه کوتاهی از رمان خود را در انجمن ادبی CompuServe پست کرد. جایی که نویسنده «جان ای اسمیت»، او را به نماینده ادبی “پری نولتون” معرفی کرد. نولتون، رمان او را تحت عنوان سه گانه تمام نشده و با نام آزمایشی  Cross Stitch عرضه کرد .

ناشر آمریکایی او عنوان کتاب اول را به Outlander  تغییر داد، اما این عنوان در انگلستان بدون تغییر باقی ماند . با این حال، ناشر انگلیسی عنوان “Cross Stitch” را دوست داشت. اما ناشر آمریکایی گفت که عنوانش آدم را یاد “گلدوزی” می اندازد و عنوان “ماجراجویانه ای مثل Outlander مخاطبان بیشتری خواهد داشت. وقتی کتاب دوم او به پایان رسید،گابالدون ز مقام هیئت علمی دانشگاه ایالتی آریزونا استعفا داد تا یک نویسنده تمام‌وقت شود.

از سال ۲۰۱۴، مجموعه Outlander شامل هشت رمان منتشر شده می‌باشد. بخش هشتم، نوشته شده در خون من، در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ منتشر شد. گابالدون همچنین کتاب Exile (رمان گرافیکی Outlander) را در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد. سری لرد جان یک اسپین آف از کتاب‌های Outlander است و بر شخصیت دوم از سری اصلی نوشته شده است.

گابالدون با همسرش داگ واتکینز به همراه همسرش در اسکاتدیل، یعنی شهر زادگاهش زندگی می‌کند. او سه فرزند بزرگ‌سال دارد. پسرش، سام سایکس نیز یک نویسنده ژانر فانتزی است.

دایانا گابالدون یک کاتولیک تحت کلیسای رومی است.

درباره مترجم

تو کی هستی؟

سلام به همه! من رئیس‌الکتّاب هستم! شاید تو نگاه اول اسمم رو ببینید و بگین اوه اوه! یارو عجب خزیه، آما! اصل و اصالت زبان فارسی از چنین کلمه‌هایی به دور نیست. به هرحال، اینکه الان دارین خط به خط، پروفایل منو مطالعه می‌کنید، مایه‌ی مباهات و شعف و مسرته.

چی شد که اومدی توی این کار؟

هرکسی توی دوران کودکیش، یه دنیای فانتزی ساخته و مدت‌ها توش زندگی کرده، چه با تماشای کارتون‌ها و انیمیشن‌های مختلف، چه با خوندن کتاب‌های فانتزی و تاریخی. اما یه فرقی که من با بقیه دارم اینه که من هنوز هم توی همون دنیا موندم، همه با بزرگ شدن اون دنیا رو محدود و نابود می‌کنن، من اما بزرگش کردم، گسترشش دادم و متناسبش کردم با سن و حرفه‌ام. حالا چه بستری مناسب‌تر از اینجا برای به بار نشوندن و ثمره دادن همه‌ی اون توانایی‌هام؟ باید در آخر هم بگم که خدا پدر ایسنتا رو بیامرزه!

چی خوندی؟ چی کاره‌ای؟

راستش آقا جان دروغ چرا؟ از خدا که پنهون نیست از شما چرا؟ تا قبر آ آ آ آ !! من اصلا از اول رشته‌ی تحصیلیم ریاضی بود! قرار بود معمار بشم! ولی اگه عقل الانم رو اون موقع داشتم، همچین شکری نمی‌خوردم ولی خب خدارو صد هزار مرتبه شکر، الن توی جایگاه درستی از زندگیم وایسادم. بعله… داشتم می‌گفتم که من ریاضی خوندم ولی دست بر قضا، توی دانشگاه مترجمی قبول شدم و خدا میدونه که این قضا و قدر چقدر ممکنه به نفع آدم باشه. قبول شدن توی مترجمی همانا و بازگشت به عادات دوران کودکی همانا. می‌دونید، من از اصلا زاده شدم که بنویسم، قلم به دستم بگیرم و دفترها سیاه کنم. پس برای من چه رشته‌ای می‌تونست از مترجمی بهتر باشه؟

کتابای مورد علاقه‌ات چی‌ان؟ نویسنده‌ی مورد علاقت کیه؟

اگه بحث، بحث علاقه باشه، دوتا فانتزی بوده که توی زندگیم خیلی خیلی بهشون وابسته‌ام: اول تاریخ دوره‌ی صفویه و درگیری‌های داخلی و خارجی با عثمانیه که اگه چهل سال هم بشینم دربارش کتاب بخونم، بنویسم و یا فیلم ببیبنم، بازم سیر نمی‌شم. اصلا همیشه دوسا=ت داشتم که ای کاش توی اون دوره بدنیا می‌اومدم. الان دیگه فکر کنم بدونین چرا اسمم رئیس‌الکتّابه. به همین دلیل کارای ذبیح‌الله منصوری، حمزه سردادور و حسین مسرور رو دوست دارم. دومین چیزی که خیلی از بچگی عاشقش بودم، دوره‌ی ویکتوریایی انگلستانه. مراسم‌ها و مهمونی‌ها و شیوه‌ی حرف زدن و اون آداب انگلیسی و علی‌الخصوص چای بعد از ظهر! همه و همه باعث میشن که بازم برای خودم تاسف بخورم که چرا توی اون دوران به دنیا نیومدم! و به همین دلیل، کتاب‌های جین آستین و بعضا خواهران برونته، حقیقتا غذای روحمه.

رئیس‌الکتّاب

دیگر کتاب ها

 

[av_table purpose=’tabular’ pricing_table_design=’avia_pricing_default’ pricing_hidden_cells=” caption=’اطلاعات کلی’ responsive_styling=’avia_responsive_table’ id=” custom_class=” av_uid=’av-sarxt3′] [av_row row_style=” av_uid=’av-k3vcpb’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-iyxdfj’]نام اصلی: Outlander (غریبه)[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-gxyp8v’]نویسنده: دایانا گابالدون
Diana Gabaldon[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-g02phr’]سال انتشار: 1992[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-dltn33′]تعداد چپترها: 23 چپتر [/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-czy6bj’]تعداد صفحات: 850 صفحه[/av_cell][/av_row] [av_row row_style=” av_uid=’av-a7h9zj’][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-955thr’]ژانر: عاشقانه، فانتزی، تاریخی[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-7lf04f’]مترجم: رئیس الکتّاب[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-65y2vj’]ISBN-13: 978-0440212560[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-3newmn’]اقتباس سینمایی: دارد[/av_cell][av_cell col_style=’avia-desc-col’ av_uid=’av-1u4q5b’]goodreds: 4/2[/av_cell][/av_row] [/av_table] [av_textblock size=’18’ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=’#ffffff’ id=” custom_class=” av_uid=’av-k3wylztz’ admin_preview_bg=”]

‫4 نظر ارسال شده در “ترجمه فارسی رمان Outlander

 1. niloo :

  یعنی ما اگه اینو تهیه کنیم حتما جلد های بعدیش ترجمه میشن؟ اگه اره کی؟

 2. Mahshid :

  سلام خسته هم نباشید دیگه ترجمه نمیشه؟خیلی وقته که چپتر 10 اومده

 3. Ma___hya :

  یه سوال … اینی ک زدین ۴۰۰۰۰تومن اسن تا فصل آخرشه تموم شده کتابش؟ بخرم میفهمم تهش چی شده یا نه باید مثله سریالش صبر کنم؟

  • nilou-sama :

   سلام دوست عزیز. جلد یک کتاب حجم زیادی داره. این که قیمتش 40 هزار تومنه، چپتر 1 تا 10 هست. همینم شده 400 صفحه. جلد هشم رمان تازگی چاپ شده. واسه پایان هنوز زوده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.