بررسی انیمه rascal does not dream of dreaming girl
مقاله از soso

سلام خدمت دوستان گلم

امروز می خواهیم درباره انیمه rascal does not dream of dreaming girl صحبت کنیم که همچنین با نام rascal does not dream of bunny girl senpai  و نام ژاپنی seishun buta yoro یا به اختصار Aobuto    شناخته می شود.

انیمه rascal does not dream of dreaming girl از لایت ناولی با نام rascal does not dream of bunny girl senpai  به نویسندگی هجیمه کوموشیدا در آوریل 2014 نوشته شده است و ASCII MEDIA Works آن را منتشر کرد و مانگای این اثر را توسوگومی نانامیا Tsugumi Nanamiya  از ژانویه 2016 به تصویر کشید و انیمه سریالی آن را شرکت clover works از تاریخ 4 اکتبر تا 27 دسامبر 2018 در 13 قسمت به نمایش گذاشت. همیچنین فیلم سینمایی با نام rascal does not dream of dreaming girl در ژوئن 2019 منتشر شد. انیمه rascal does not dream of dreaming girl درباره نوجوانانی است که دچار سندروم بلوغ شده اند. ژانر انیمه rascal does not dream of dreaming girl روانشناسی و ماورای طبیعی است.

این اثر در IMDb  امتیاز 8 از 10 و در My Anime List رتبه 7/8 از 10 را به خود اختصاص داده است.

درباره نویسنده

هجیمه کوموشیدا Hajime kumoshida در تاریخ 11 آوریل 1978 به دنیا آمد. او یک داستان نویس ژاپنی است. شناخته شده ترین آثار او، لایت ناول های the pet girl of Sakurasou  و rascal does not dream of bunny girl senpai که مانگا و انیمه از رویشان ساخته شده است.

اولین کار او saga of a world without God در سال 2007 بود. این نویسنده در حوزه لایت ناول، انیمه و مانگا کار می کند.

آثار لایت ناول او عبارتند از:

آثار انیمه او عبارتند از:

آثار مانگای او عبارتند از:

 

سندروم بلوغ؟

سندروم بلوغ یا adolescene syndrome یا puberty syndrome که در دوران نوجوانی به هنگام بلوغ به علت حساسیت و بی ثباتی پیش می آید و انواع مختلفی دارد.

بررسی انیمه rascal does not dream of dreaming girl

شخصیت های داستان

ساکوتا آزوساگاوا (Sakuta Azusagawa) شخصیت اصلی پسر است. شخصیتی مهربان، کمک کننده و در عین حال منتقدکننده دارد و چون خودش از سندروم بلوغ رنج می برد به کسانی که به این عارضه مبتلا می شدند کمک می کرد. همچنین او رک و صادق است و عاشق مای است و شوخی هایی می کرد که باعث خجالت مای شود. ساکوتا قهرمان از خودگذشته است و همین سندروم قهرمانی او بود که اول خواهرش و سپس بقیه دخترها را درگیر کرد.

انیمه rascal does not dream of dreaming girl

مای ساکوراجیما (Mai Sakurajima) از سندروم بلوغ نامرئی عارضه ای که کسی او را نمی دید رنج می برد و همه مردم کم کم در حال فراموش کردن او بودند. اما ساکوتا او را به خاطر آورد و هنگامی که عشقش را به مای ابراز کرد باعث موجودیت مای و برگرداندن خاطرات همه درباره مای شد. بعد از آن تصمیم گرفتند با هم دوست باشند. همچنین مای دچار سندرومی به همراه خواهرش نودوکا شد که ظاهر فیزیکی شان با هم جابجا می شد. این بار هم ساکوتا به آنها کمک کرد.

مای شخصیتی آرام، باهوش، مهربان و مودب دارد. شخصیتی کمک کننده دارد و با کائده(خواهر ساکوتا) بسیار مهربان است.

همزمان که منتقدکننده است قلبی پاک دارد. او هم مانند ساکوتا از خودگذشته است.

شوکو ماکینوهارا(Shoko Makinohara) دانش آموز خجالتی راهنمایی است که در طوفانی بارانی با ساکوتا آشنا شد. هم اسم عشق اول ساکوتا است. شخصیتی شاد دارد اما از بیماری قلبی رنج می برد، به همین علت اگر عمل نمی کرد می مرد. همین باعث می شود که دچار سندروم بلوغ شود زیرا تلاش می کند زمان را برای خودش متوقف کند

ریو فوتوبا (Rio Futaba) عضو باشگاه علمی مدرسه ساکوتا و مای است و یکی از دوستان ساکوتاست. او فکر می کرد سندروم بلوغ فقط افسانه است تا اینکه خودش با آن درگیر شد از کمبود اعتماد به نفس درباره ظاهرش رنج می برد به همین دلیل ظاهرهای مختلفی با شخصیت های متفاوتی ظاهر شدند. به کمک ساکوتا، ریوها دوباره تبدیل به یک نفر شدند وقتی هر دو را قبول کرد و تصمیم گرفت با آنها دوست باشد.

 rascal does not dream of dreaming girl 

شخصیت های فرعی

توموئه کوگا (Tomoe Koga)  یکی از دوستان ساکوتا بود که ابتدا درخواست این که ساکوتا دوست پسرش بشود را داده بود. هنگامی که ساکوتا از او دفاع کرد عاشقش شد. اما متاسفانه احساسات توموئه باعث جدایی آنها شد زیرا ساکوتا او را رد کرد و آنها توافق کردن با هم دوست بمانند.

نودوکا تویوهاما (Nodoka Toyohama) خواهر مای و عضوی از گروه آیدل است. او از عقده حقارت رنج می برد و زمانی حالش خوب شد که فهمید لازم نیست کاملا مثل خواهرش باشد.

کائده آزوساگاوا (Kaede Azusagawa) خواهر کوچک تر ساکوتا و یکی دیگر از قربانیان سندروم بلوغ است. با برادرش ساکوتا زندگی می کند که به شدت به او وابسته است. او فراموش کرده بود که چه کسی بود و شخصیت جدید پیدا کرد در نهایت خاطراتش را به خاطر آورد اما دو سال آخر را فراموش کرده بود. ساکوتا به خواهرش کمک کرد که زندگی گذشته اش را حفظ کند. کائده شخصیتی آرام و خجالتی دارد. کائده گربه ای داشت که فقط با او در ارتباط بود.

 

موضوع اصلی داستان

شوکو بیماری قلبی دارد و دکترها به او گفتند اگر عمل نکند از مقطع راهنمایی فارغ التحصیلی نمی شود. در دبستان به او تکلیفی می دهند که اهدافشان را بنویسند. او نمی تواند بیشتر چند مورد بنویسد چون فکر می کند دیگر زنده نمی ماند. به همین دلیل دچار سندروم بلوغ می شود که از او یکی دیگر با اختلاف چند سال بیشتر به وجود می آید! ساکوتا سعی می کند به شوکو کمک کند و هر روز به ملاقاتش می رود. شوکو بزرگ نیز هر چندوقت یکبار به دیدن گربه آنها می آید.

ساکوتا روزی می بیند که شوکو که بزرگتر شده است و به خانه اش آمده و درخواست ماندن در آنجا را می کند. مای که دوست دختر ساکوتا است از این مسئله ناراحت می شود و او هم در آنجا می ماند.

ساکوتا و مای کم کم متوجه سندروم بلوغ شوکو می شوند و اما شوکوی کوچک نمی داند که دچار این سندروم شده است و فقط می بیند به برگه تکلیفش اهدافی بدون این که خودش بنویسد اضافه می شود.

در اینجا ساکوتا به همراه یکی از دوستانش فوتابا سعی می کنند مشکل او را حل کنند. آنها متوجه می شوند شوکو چیزی را پنهان می کند و همچنین هر گاه ساکوتا نزدیک شوکوی بزرگ است زخم های سینه اش درد می گیرند.

کم کم شوکوی بزرگ به ساکوتا رازی را می گوید . به او می گوید در روز کریسمس ساکوتا تصادف می کند و دچار مرگ مغزی می شود و به طرز عجیبی برای شوکو اهداکننده قلب پیدا می شود که آن قلب ساکوتا است! اما شوکو به ساکوتا گفت اگر بخواهد می تواند این وقایع را عوض کند. ساکوتا با شوکو قرار می گذارد و از او درخواست می کند که برای آخرین خواسته اش با او به دیدن چراغانی انوشیما بروند. همچنین به او می گوید که مای هم از او درخواست دیدن آکواریومی که در مترو تبلیغ شده است را می کند.

مای که متوجه موضوع تصادف می شود از ساکوتا می خواهد که با او به جایی دور برود و روز کریسمس را در خانه بمانند. ساکوتا قبول نمی کند اما به همدیگر قول می دهند در هر جای دیگر هر بار که دوباره زندگی کنند باز هم همدیگر را پیدا کنند.

ساکوتا به شوکو می گوید که نمی تواند به او قلبش را اهدا کند زیرا تحمل ناراحتی و دوری مای را ندارد. شوکو هم قبول می کند. اما در روز کریسمس اتفاقات غیرقابل منتظره و جالبی می افتد که باعث درگیر شدن تمامی شخصیت های انیمه rascal does not dream of dreaming girl می شود ولی در انتها تمامی آن ها راضی و شاد هستند.

 

سخن آخر

اتفاقات موجود در انیمه rascal does not dream of dreaming girl به حدی جالب است که هر کدام از ما حداقل یکبار در زندگیمان دوست داشتیم توانایی انجام آنها را داشته باشیم و بتوانیم نتیجه کارهایمان را عوض کنیم. اما متاسفانه در زندگی واقعی امکان پذیر نیست. از این که تا پایان ان مقاله با ما همراه بودید از شما ممنونیم و خوشحال میشیم نظرات خود را با ما در سایت iransafehouse به اشتراک بگذارید.

‫3 نظر ارسال شده در “چرا انیمه rascal does not dream of dreaming girl انقدر ترکوند؟

  1. one human :

    اوی اوی چرا من هیچ جا دربارش نشنیدم …ممنون بابت معرفیت انگاری باحاله من برم ببینم

  2. محمد :

    ممنون از این مقاله، انیمه مفهمومی و زیبایی بود
    ای کاش به اثر دیگر این نویسنده هم the pet girl of sakurasou یه نسخه سینمایی تعلق میگرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.