یه بررسی کاملا متعصبانه و یک طرفه. قرار نیست حتما این مقاله را قبول کنید یا رد کنید. این یک نظرشخصی است! فقط بخوانید و فکر کنید.

 

یک داستان بی سر و ته

اول از همه این مسئله ی واضح را مطرح می­کنم که این انیمه در یک کلمه فاجعه ای بیشتر نیست. بر خلاف محبوبیت زیادی که این انیمه دارد، داستانی فوق العاده خالی و بی پایه و اساسی را به تصویر می ­کشد.

انیمه mirai nikki کاری است از استودیو Asread که با شنیدن اسم این استادیو همه ی اوتاکو ها(طرفداران انیمه) به یاد خون و خونریزی و خشونت زیاد می­افتند که خاطرات آینده نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما نیز اگر تصمیم به دیدن این انیمه داشته باشید خودتان را آماده ی دیدن صحنه هایی بسیار خشن و پر از خون و خونریزی کنید!!

انیمه هایی که محور بازیِ بقا (survival game) را به تصویر می کشند انیمه هایی هستند که اکثرا داستان های جذابی را ارائه می دهند و طرفداران زیادی را به سمت خود می کشانند. این انیمه نیز موضوع اصلی اش بازی مرگ و زندگی است. این انیمه بیان کننده واقعی این شعار است که بقیه را بکش یا کشته می­شوی!

داستان حوالیِ خدای زمان و فضا که برای پیدا کردن جایگزین برای خود، بازی مرگ و زندگی را برای دوازده انسان تعریف می­کند و آنها را مجبور به شرکت در این بازی و کشتن یکدیگر برای بقا و به دست اوردن مقام خدای زمان و فضا می­کند. تنها امتیازی که به تک تک این افراد می دهد، استفاده از خاطرات آینده ی بقیه­ ی افراد شرکت کننده در بازی از طریق تلفن همراهشان است.

 

دلایلی که باید توجه یک مخاطب را به سمت یک انیمه جذب کند چه می تواند باشد؟

آرت انیمیشن

یکی از دلایلی که توجه خیلی از اوتاکو ها را به خودش می­تواند جذب کند شاید گرافیک یک انیمه باشد. چیزی که از نظر من برای این انیمه mirai nikki قابل قبول بود و این مرحله را رد کرد اما ممکن است آرت انیمیشنیِ این انیمه برای خیلی­ ها حتی در حد خوب یا متوسط هم نباشد چرا که چیزی سلیقه ایست. اما اکثر کسانی که این انیمه را دیده ­اند آرت آن را معمولیِ رو به خوب توصیف کرده ­اند. یک آرت خوب باید جذاب باشد و بیننده را به سمت خودش بکشاند، از رنگ­های متعدد و مختلف استفاده در آن استفاده شده باشد. حتی اگر تمِ اصلی انیمه دارک و غمگین باشد.

جزئیاتِ یک آرت خوبِ انیمیشنی باید کاملا رعایت شده باشد چرا که خیلی از طرفداران متوجه جزئیات آرتِ انیمه می شوند و اگر این جزئیات به خوبی رعایت نشوند ممکن است تاثیر منفی روی ماجرا و شخصیت­ها داشته باشد و جذابیت یک انیمه را کاهش دهد.حرکت های کاراکترها و اشیاء انیمیشنی نیز یکی دیگر از مسئله های بسیار مهمِ آرت انیمیشنی ست که انیماتور ها با دقت و حوصله باید روی تک تک آنها کار کنند، هر چه آرت جذاب تر، مخاطبِ بیشتر! برای همین است که بعضی انیمه های مزخرف مثل عاشقان شیطانی چون داستان دندان گیری ندارند، برای آرت و گرافیک سنگ تمام می گزارند.

انیمه mirai nikki

داستان و توطئه اصلی

و اما داستان یک انیمه که از نظر بسیاری از اوتاکو ها مهم ترین دلیل جذب شدن به یک انیمه است. مگر غیر از آن است که همه ما به دنبال داستانی جدید و پر شور و هیجان و میخکوب کننده هستیم؟متاسفانه این انیمه وحشتناک­ترین داستان ممکن را در قالب یکی از جالب ترین موضوعاتِ انیمه ای یعنی سفر در زمان، به مخاطب ارائه می دهد.

شما اگر پیش نمایش­های تبلیغاتی این انیمه را ببینید صد درصد نظرتان را جلب می­کند ولی وقتی شروع به دیدن این انیمه می کنید و چند قسمت از آن می گذرد، متوجه می شوید که چه داستان پوچی را به تصویر کشیده­اند و حسرت این را می خورید که چقدر بی هوده،زحمت پای ساخت این انیمه کشیده شده­است، البته با فروش خوبی که داشته قاعدتا این زحمات، چه خوب و چه بد نتیجه دادند.

قبل از پخش این انیمه چیز هایی که شنیده می­شد همه تعریف و تمجید از داستانش بودند. بله! همه می گفتند که داستان پر شور و هیجانی قرار است به تصویر کشید شود. داستانی راجع به داشتن اطلاعاتی درباره ی آینده و تغییر دادن آن در لحظه به لحظه.

همانظور که از موضوعش پیداست، داستانِ جالبی به نظر می­رسد. پسری که بعد از فهمیدن آنکه می­تواند Mirai Nikki را از یادداشت های موجود در تلفن همراهش ببیند و آنها را عوض کند فکر خدا شدن به سرش می زند! البته این فکر را خود خدای مورد نظر به سر او می­اندازد!

جالب به نظر می رسد، نیست؟ همه دوست دارند که از خاطرات آیندشان با خبر باشند، ایده ی جدیدی نیست چون انیمه هایی با موضوعات سفر در زمانِ زیادی را داشته­ایم ولی این بار خاطرات فرد از آینده به او منتقل می­شوند و ایده­ی جالبی برای موضوع سفر در زمان به نظر می­رسد!

در و تخته با هم جور می شوند

تا اینجا، این انیمه کاملا مناسب و قابل قبول به نظر می­رسد و اما داستان و شخصیت­های به تصوسر کشیده شده چگونه نقش های خود را ادا می­کنند؟

داستان حوالی نقش اصلی ماجرا به اسم یوکیترو آمانو شکل می­گیرد، یوکی عادت دارد که خاطرات روزانه­ی خودش را در تلفن همراهش بنویسد و با دوستان خیالی خودش حرف بزند.

یکی از شخصیت­های خیالی او ” دئوس” نام دارد که خود را خدای زمان و فضا معرفی می­کند. روزی دئوس به یوکی می گوید که او خیالی نیست و واقعا خدای زمان و فضاست و همچنین این مسئله را مطرح می­کند که نود روز فقط مانده که نیست و نابود شود و به همین دلیل یوکی را مجبور می­کند که در بازی مرگ و زندگی با یازده نفر دیگر شرکت کند تا اگر برنده شد او خدای زمان و فضا شود و بتواند Mirai Nikki را کنترل کند.حال اینکه چرا بازی مرگ و زندگی؟ ظاهرا این خدا حوصله­اش سر رفته است و پیش خودش گفته که خب! حالا که من می­خواهم تا نود روز دیگر بمیرم، چرا کمی سرگرمی مرگبار برای خودم و بقیه ی انسان ها درست نکنم؟ می­توانم پس انجامش می­دهم! بله! منطق خیلی از انیمه­ها به همین روال است!!

خب همانطور که می­بینید تا اینجا داستان جالب به نظر می­رسد و اما میرسیم به استاکر یا همان دنبال کننده ی سمج یوکی، منزجر کننده­ترین کاراکتر موجود در این انیمه،دختری به اسم یونو.

یونو یکی از یازده کاندید دیگر،دیوانه وار عاشق یوکی و یک روانی به تمام عیار است. می­پرسید چرا عاشق؟ من هم واقعا از دلیل عشقِ توخالی و بی منطقِ این کاراکتر بی اطلاعم!! ولی مگر آدم روانی دلیلی هم می­خواهد که برای کاری داشته باشد؟!

یوکی شُلمَغز، یونو خل وضع

یوکی شخصیتی بسیار وقیح و انسانی ضعیف النفس، بی عرضه، دست و پا چلفتی که اگر دماغش را بگیری و نتواند نفس بکشد میمیرد و تنها کاری که می­تواند انجام دهد التماس است. من واقعا هیج دلیلی نمیبینم برای دوست داشتن این شخصیتِ فوق العاده پوچ و تو خالی ولی یونو او را به سبک یک بیمار روانی دوست دارد و هر جا او می­رود دنبال سرش مثل یک آدامس چسبناک این طرف و آن طرف می­رود و هر کس بخواهد آزاری به یوکی برساند به دستان یونو، به وحشتناک ترین شکل ممکن کشته می­شود. وحشتناک ترین شکل ممکن به آن معناست که اگر دست به چیزی که مال من است بزنی، لت و پارت می­کنم و تکه تکه های بدنت را جلوی سگ می­اندازم!! به معنای واقعی تک تک کلمات!!

اینقدری که اسم یوکی را از زبان این کراکتر با دوبلوری که صدایش جیغ مانند است می شنوید که نا خودآگاه ممکن است دکمه های شیفت/دیلیت را برای تمامی قسمت های انیمه mirai nikki فشار دهید و آنها را راهی سطل آشغال کنید!

فقط ما نمی گیم!

به نقل قول از نقد سایت nefarious reviews که نقد­های جالبی را از انیمه ­های مختلف ارائه می­ دهد. یونو شخصیتی یاندره (به معنای کسی که به شدت عاشق یک نفر تنهاست و فقط با آن شخص با ملایمت و مهربانی رفتار می­کند و بقیه را به معنای واقعی کلمه آشغال می­داند. که این امر باعث می شود که برای آن شخص دست به هر کاری بزند. این شخصیت­ها اکثرا کاراکتر های زن انیمه را در بر دارد و مورد علاقه­ی مخاطبان جنس مذکر و گاه گداری جنس مونث قرار می گیرند!) دارد که با صدایی نازک و کشیده، آرامش خاطر را از مخاطب می­گیرد!

ابتدای داستان این واقعیت های ساده را اصلا نمی­توان حدس زد تا زمانی که یونو و یوکی هم تیم می­شوند و دست به یکی می­ کنند تا ده نفر دیگر را به قتل برسانند. یوکی از این حقیقت که یونو یک بیمار روانی است کاملا اطلاع دارد اما خودش را به کوچه علی چپ می­ زند و از او برای بقا و زنده ماندن در این بازی استفاده می­کند. می­ گویند خدا در و تخته را باهم جور می­ کند که دقیقا راجع به این دو صدق می­کند. دو عدد انسانِ عقب افتاده که مثلا عاشق یکدیگر هستند!

البته اوایل ماجرا چندین بار شاهد فرار کردن یوکی از چنگال های یونو هستیم که هر بار با شکستی فجیح تمام می­شوند. بعد از این دو، تک به تک کاراکتر های جدید وارد ماجرا می­شوند که یک از یک نفرت انگیز تر و بی ثبات ترند. جوری که شما با خودتان فکر می­کنید که چه فکر می­کردم و چه شد!!

یکی از یکی بی معنی تر

ماجرا پیج و خم های الکی و پوچی به خودش می­ گیرد که اصلا نیازی به وجود این پیچ و خم ها نیست. کاراکتر­های اضافه ی زیادی وجود دارند که داستانِ اصلیِ این انیمه نیازی به وجود آنها ندارد، تمرکز گاه گداری از روی کاراکتر­های اصلی به سمت کاراکتر­های بی خود و اضافه کشیده می شود و اواسط این انیمه شما اصلا یوکی را فراموش می­ کنید وجود دارد!! و و….در خلاصه فاجعه ای تمام عیار را تحویل شما می­ دهد!!

به نقل قول از نقد سایت  nefariousreviews تک تک شخصیت­هایی که شما می­بینید بدون هیج پایه و اساسی فقط می­خواهند این مسئله را بیان کنند که بله! من شخصیتی روانی و غیر قابل پیش بینی را به نمایش می گذارم. بیایید و من را تماشا کنید!!

خب قاعدتا داشتن یک یا دو شخصیتِ روانی در یک انیمه­ های به این سبک کافیست. تک تک شخصیت های انیمه mirai nikki بی هیچ دلیل و طبق قلم و فکرِ نویسنده ی داستان از روح و روان سالمی برخوردار نیستند!. چرا باید اینگونه باشد؟ شاید اگر تنها شخصیت­ های اصلی از این ویژگی برخوردار بودند ماجرا می­توانست جالب تر جلوه کند!.

موسیقی، صدا و بررسی شخصیت ها

دلیل­ های بعدیِ  جذب مخاطب، موسیقی متن یک انیمه و یا شخصیتی خاص می­تواند باشند که ما دیگر احتیاجی به بررسی شخصیت ها نداریم. چرا که انیمه ­ای که داستان چرند و ناخوش آیند را به تصویر بکشد قاعدتا شخصیت­هایش علت اصلی آن هستند. و احتیاجی به گفته شدن دوباره اینکه چقدر این شخصیت­ها ضعیف به تصویر کشیده شده اند نیست. البته اگر بگردید می­توانید یک الی دو شخصیت نسبتا قابل تحمل را پیدا کنید که آنها هم در ماجرای اصلی قرار ندارند و نمی­ توانند دلیلی برای دیدن یک انیمه­ی سریالی از اول تا آخرِ ماجرا را باشند.

موسیقی متن انیمه mirai nikki نیز کاری کاملا معمولی و اما قابل قبولی را دارد که ولی باز نمی تواند مخاطب را به سمت خودش آن طور که باید بکشاند!

از بخش دوبلور ها که نگویم برایتان که واقعا گل کاشته اند!! دوبلور­های ژاپنی با دوبله ی نه چندان خوش آیندشان بیشتر از قبل این انیمه را از چشمان من انداختند. دوبله انگلیسی قابل تحمل تر بود که همان هم نیز جای پیشرفت بسیاری دارد.

علتِ معروفیت این انیمه

و اما چرا انیمه mirai nikki اینقدر معروف شده است؟ نود درصد دلایلی که می­شنوید حوالی یونو می چرخد، چرا یونو؟

شما هم باشید شاید دوست داشته باشید کسی تا پای مرگ شما را دوس داشته باشد و دیوانه وار همه کاری برای شما انجام دهد، حتی شاید کشتن آدم هایی که دشمن شما هستند! اکثر مخاطبینی که این انیمه را دوست داشتند راجع به داشتن کسی شبیه به یونو خیال پردازی می­کنند! قبول دارم که یونو کاراکتریست خاص و جدید که مانند او در انیمه های مختلف کمتر دیده می شود ولی دوست داشتن یک کاراکتری که به این سبک بیماریست روانی، برای من غیر قابل درک است! ولی این موضوع نیز مسئله ای سلیقه ای ست.

دلایل دیگر معروفیت این انیمه، خشونت بالا و کاراکتر­های به ظاهر جذابش است که هر کدام به نوعی دیوانگی دارند و عقل سالمی در سر ندارند!!

خیلی ها انیمه mirai nikki را با انیمه هایی مانند Steins;Gate مقایسه می­ کنند که باور کنید Steins;Gate کجا و Future Diary کجا!! شاید موضوع هر دو سفر در زمان باشد اما Steins;Gate انیمه ای فوق ­العاده با شخصیت پردازیِ محشری، خارج از توصیف آن با کلمات است. تفاوت این دو انیمه مثل آب و آتش می­ ماند و هیچ شباهت داستانی و محتوایی نسبت به یکدیگر ندارند.

انیمه mirai nikki

و نتیجه آنکه…

همانطور که مطالب گفته شده را خواندید و مشاهده کردید، انیمه mirai nikki از آن دسته انیمه ­هایی است که ارزش وقت شما را ندارد، داستانی بد، شخصیت پردازیِ ضعیف، خشونتِ زیاد و بی علت، دوبله ی نه چندان جالب و….که همه ی اینها دست به دست هم می دهند تا از خیر دیدن این انیمه بگذرید!!

اگر برای وقت خودتان ارزش قائل هستید، این انیمه را در لیست سیاه خود بگذارید و سراغش هم نروید!!. هیجان و مرگ و میر­های بیخود و بی دلیل به اندازه کافی مبتکرانه و یا مضحک نیستند که شما بتوانید از آنها لذت ببرید!

گفته می شود که مخاطبانی که انیمه mirai nikki را می­بینند دو دسته هستند. کسانی که این سبک شخصیت پردازی را می­پسندند و این انیمه جزو انیمه­های محبوب آنهاست که باید فهمید در سر این دسته از افراد چه می گذرد؟!

و دسته ی دیگر دسته ای هستند که متوجه داستانِ فاجعه بار و شخصیت پردازی افتضاح آن می ­شوند و بعد از چند قسمت تحمل دیدن ادامه آن را ندارند!

شما در کدام دسته قرار دارید؟!

‫20 نظر ارسال شده در “Mirai Nikki ، انیمه ای بیش از حد بی معنی!

 1. one human :

  اولندش میخوای نقد کنی کاری نکن انیمه طرفداراشو از دست بده دومندش شخصیت یونو مورد عذاب های شدیدی اقع شده و پدر و مادرش وقتی به بوده و نمیفهمیده کشته پس طبیعیه دیوونه بشه خودتو جای اون بزاری دلیلی برای زندگی نداری وقتی یکی بهت هدف میده طبیعیه که دوستش داشته باشی ولی در اخر چیز هایی رو میبینه و میفهمه که باعث بوجود اومدن تحول درونش میشه یعنی اگه نمی مرد میتونست یه ادم سالم باشه بعد شخصیت یوکی هم چند بار بدرد بخور بوده و باید قبول کنی که داستان انیمه جالب و خوب بوده در مورد دوس هم کارش طبیعی بود به هر حال که ادم نبود و چیزایی که درک میکرد و میفهمید با انسان ها متفاوت بود درسته نویسنده یکم دیر بعضی چیز ها رو تموم کرده ولی همون اخر در مورد شخصیت یونو میگه ششبیه نصفه ماه دو شخصیت خوب و بد داره که یوکی شخصیت خوب اونو سعی میکرد ببینه و وقتی به خودش اومد دیده دوستش دره شما میخوای از دید منفی به همه چیز نگا کنی مثلا در مورد فراوانی شخصیت ها اگه از دید مثبت نگاه کنی میگی شخصیت سازیو شخصیت های فراوان و قوی داره که البته در حالت عادی تعداد شخصیت زیاد یه ابشنه (مثل ناروتو البته تو شیپودن زیاه روی کردن) و در مورد بقیه شخصیت ها …….. اکثرا سالم بودن ولی دنیایی که انیمه میخواست نشون بده دنیای عادی نبود پس نباید انتظار چیز های عادی داشت از نظر من این انیمه واقعا عالیه که البته اگه بعضی مشکلات رفع میشد تبدیل به شاهکار میشد

 2. معصومه :

  بنظر منکه معمولی بود و همچینم داغون نبود.. ویس اکتراشم خوب بود کارشون..
  فقط اون اواخر انیمه این تئوری بفکرم رسید که اکیسه ارو حداقل یه هدفی داره(مثلا بخاد خدا بشه و دوستاشو گول بزنه)، ازونجایی که باهوشم بود، ولی خب تبدیل به یه کرکتره گی شد اونم عاشقه کی! ://
  و یه چنتا سوالم برام پیش اومد.. مثلا اینکه دئوس تو دنیای اول مگه نابود نشده بود که جاشو یونو گرفته باشه، پس چرا اخره انیمه دیدیم مورمور شماره 1 پیشه دئوسه؟

 3. mahan :

  به نظر من چون هیچی از این انیمه نفهمیدی اینطوری نوشتی. به نظر من تنها نقطه ضعف انیمش این بود که بعضی اوقات شخصیتای فرعی کارایی میکردن که به شخصیتشون نمیخورد و منطقی نبود. و این که نباید به اون دنیا های دیگه میگفتن گذشته. باید میگفتن جهان موازی. وگرنه هیچ مشکل دیگه ای نداشت. هم غیر قابل پیش بینی بود. هم ذهن آدمو درگیر میکرد. و اینکه اصلا کلیشه ای نبود و خیلی چیزای دیگه

 4. Mochan :

  منم چندان از این انیمه خوشم نیومد و ب زور دیدم از ی جا به بعد ولی آقای محمد شاملو شما ناروتو رو کامل دیدی ک میگی جزو بهترین ها نیست؟
  ناروتو گرافیکش پایینه و فیلر هم زیاد داره ولی ناروتو شیپودن ب معنای واقعی فوق العاده است چه از نظر موسیقی هاش چه داستانش و شخصیت پردازی من قبول دارم اتک شاهکار و واقعا داستان فوق العاده ای داره ولی ناروتو هم جز بهترین هاست شما احتمالا ناروتو رو کامل ندیدی ک این میگی

 5. اوتاکو ،ارمی، تی اکس تی :

  ماجرا پیج و خم های الکی و پوچی به خودش می­ گیرد که اصلا نیازی به وجود این پیچ و خم ها نیست. کاراکتر­های اضافه ی زیادی وجود دارند که داستانِ اصلیِ این انیمه نیازی به وجود آنها ندارد، تمرکز گاه گداری از روی کاراکتر­های اصلی به سمت کاراکتر­های بی خود و اضافه کشیده می شود و اواسط این انیمه شما اصلا یوکی را فراموش می­ کنید وجود دارد!! و و….در خلاصه فاجعه ای تمام عیار را تحویل شما می­ دهد
  ?
  این متن بالایی یه جواب داره جوابشم اینه که مگه تو دنیا ادم کمه ؟? که میگه شخصیت اضافی ؟ خود نویسنده فکر کنه که تو دنیا مگه فقط قهرمان داستان وجود داره ؟ کلی انسان هست که تو انیمه شخصیت گفته میشه و اگه در واقع یه داستان زندگی باشه که ادم های غیر قهرمانی باشه بقیه باید بگن اضافی هستن ؟ واقعا به نظر بقیه این یونو ادمی هست که مثل سگ میترسه ?؟ یا نه ؟ از نظر من یکی از بهترین شخصیت انیمه ای هست

 6. میم :

  با کمال احترام انتقادت یه جورایی فقط نظر شخصی و اظهار نظر بر اساس سلیقه شخصیت بود

 7. h.f :

  ببین من واقعا با حرفت موافقم اما باید بهت بگم خیلی بد حمله کردی
  بطوری که منم حس بدی پیدا کردم و احساس کردم بدجوری با حرص اینو نوشتی و واقعا هم همینطوره چیزی که درسته رو با حرس
  ص ننویس با اینکه واقعا انیمه ی جالبی نیست بازم برای‌ خودش طرفدار داره و تا این حدم دیگه نباید هیت بدی راحت بگو انیمه مزخرفیه حرفت راسته
  میدونی درواقع دلیل های اصلی که این انیمه طرفدار داره سه مورده
  1-عده ای هستن که خیلی به وحشی گری تو انیمه علاقه دارن که کم هم نیستن و این انیمه خوراکشونه
  2-این انیمه بشدت صحنه داره که اینم موردی برای دوستان منرحفه
  3-موضوع سفر در زمان و ایده جالبی که داره هم جزو این موارده
  ولی از نظر مهم ترین و مشهور ترین منتقدان انیمه این انیمه واقعا افتضاحه و نمره سه دهم از ده ازشون گرفته
  خب بیشتر از این نمیخوام زیاده روی کنم
  ولی درکل با اینکه من با حرفت موافقم اما خب برای طرفداران این انیمه احترام قائلم و بهتره به انیمه ای که دوست نداریم هیت ندیم هرچقدرم حرفمون درست باشه…

 8. .... :

  خب
  پس تو ازون آدمای آرومی که دوست دارن همه چی تو انیمه منطقی و عاقلانه باشه
  پس بزار بهت بگم
  خیلیا روانی دیدن خون و خونریزی ان
  من عاشق کساییم که بخاطر معشوقشون حساب بقیه رو میرسن
  وهمینطور کاراکترای روانی به شدت جذابن
  شما نظرتو نگه دار واسه ی خودت

 9. Mahdi7 :

  به نظرم نظرشخصیتو باید برای خودت نگه داری من خودم به اندازه دث نوت و کد گیاس هیچ انیمه ای رو قبول ندارم ولی نمیگم که باقی انیمه ها به درد نمیخورن

  • one human :

   دث نوت و کد گیاس انیمه های استراتیژین که منم خیلی خوشم اومد حتی میتونم بگم واقعا روی چن تا چیز خیلی کار کردن و از اون نظر شاهکاری بی همتاس ولی بعضی جاهاش عادی بود ه در مقایسه با اتک چطور بگم …….چن تا قابلیت درنظر بگیر
   دث نوت
   پیچیدگی99
   ارمان گرایی80
   کمدی10
   درام60
   شخصیت50
   حالا اتک
   پیچیدگی 40
   ارمان گرایی 80
   کمدی 40
   درام 30
   شخصیت 80
   ولی کد تنها مشکلش از نظر گرافیک بود هرچند پتانسیلش خیلی زیاد بود تا حدی که میتونست بهترین لقب بگیره

 10. SMTMS :

  سلام. من خودم این انیمه رو کامل دیدم و قبول دارم بعضی جاها ضعف داشت. اما این طور حمله کردن یه کم زیاده رویه.
  در واقع بی معنی ترین بخش داستان به نظر من پایان انیمه بود که اصلا معلوم نبود چی شد و خوب تموم شد یا بد!
  ولی در کل نمیشه گفت انقدر بد بود که ارزش دیدن نداشت.

  • Mahdis :

   دلبندم تا همینجا هم ریدی به هیکل طرفدارا چه احترامیʕ – _ – ʔ

 11. Parham :

  اتفاقاً اصلاً انیمه بی محتوایی نبود و داستان بسیار زیبا و از شخصیت پردازی بسیار بالایی برخوردار بود جوری که هر کسی میدید مهو در شخصیت یونو میشد

 12. یونو گاسای :

  سلام قصد توهین ندارم ولی این یکی از بهترین انانیمه های جهان بعد ناروتو هست اونوقت تو میای میگی انیمه مضحرفیه معلومه اصلا ندیدیش که اینو میگی شاید هم از انیمه ترسناک میترسی

  • محمد شاملو :

   با تمام احترامی که برای شما دوست عزیز قائلم
   داداش داری اشتباه میزنیا ، میگم احیانا اتک ان تایتان رو دیدی ؟ یا کد گیاس رو ؟؟
   احتمالا اینا رو ندیدی که میگی ناروتو جزو بهترین انیمه های جهانه 🙂 با این حرفت من شک کردم که برم میرای نیکی ببینم 😉
   امیدوارم هرجا که هستی موفق باشی

  • one human :

   برادر زن دوست یا خواهر دیووانه پسند اخه ناروتو؟ قبول دارم خوبه ولی اخه هر انیمه ای اونقد قسمت داشت که الان تو همه ژانرا پکونده بود البته شبیه منی از شخصیتی که در حال ترقیه خوشت میاد میخوای ببینی اخر چی میشه ولی خودتو ازیت نکن من مستقیم رفتم 20 قسمت اخر خیلی هم پریدم ولی قشنگ بود با اینحال به شکم خیلی از انیمه ها نمیرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.