معرفی انیمه ناکجا آباد موعود

اگر شما از اون دست ازاوتاکوهایی هستید که کشته و مرده ی  انیمه هایی با ژانر روانشناختی،معمایی وترسناک هستید تبریک میگم.  من این مقاله را تنها به علاقه ی شما اختصاص داده ام. اول همه باید بدانید  که انیمه ناکجا آباد موعود با پخش شدنش در زمستان سال 2019 غوغایی به پا کرده است .(پس از همین اول  بهتون میگم که ما با یک انیمه خفن سرو کارداریم ). درادامه باید بگویم  اگرچه دراین مطلب من  همه ی داستان را بازگو نکرده ام ولی بازهم  من به شما خوانندهای عزیزی پیشنهاد می کنم فرصت را از دست ندهید و اول ازهمه انیمه ناکجا آباد موعود را که شامل  یک فصل 12 قسمتی است را ببینید. (فایتینگ)

نگاهی به تاریخچه ی انیمه ناکجا آبادموعود

انیمه ناکجا آباد موعود ( yakusoku no neverland ) به کارگردانی مامورد کانبه و صداپیشگان سومیره مونوهوشی و ماریا ایزه و نایو فوجیتا و… از روی مانگایی با همین نام ساخته شده است. امتیاز انیمه the promised neverland به عنوان یک انیمه در ژانر ترسناک ، معمایی و روانشناختی 8  بوده است و حتی فیلم این مانگا هم ساخته شده است؛ انیمه ناکجا آباد موعود شامل دو فصل می شود که فصل اول آن در زمستان سال 2019 در 12 قسمت 30 دقیقه ای منتشر شد و بازخوردهای خوبی هم  دریافت کرد البته  اخباری درخصوص فصل دوم  هستند که  خبر از پخش فصل دوم این انیمه در زمستان سال 2020 داده اند. (باید بگم که این اخبار تایید شدند … هورا )

کاراکترهای اصلی

یکی ازویژگی هایانیمه ناکجا آباد موعود پرداختنش به تمامی کارکترها است با وجوداینکه نورمن ،ری و عما بچه هایی هستند که محوریت اصلی داستان گردا گرد انها می چرخد ،اما در همین لحظه ما درمورد زندگی ماما وخواهر  و بچه های  دیگر هم به حقیقتهایی تاثیر گذار پی میبریم  پس من نمیتوانم با قاطعیت بیان کنم که این سه کودک کارکترهای اصلی انیمه هستند اما می توانم بگوییم به خاطر وجود انها امید به زندگی  معنا پیدا می کند.

شخصیت های اصلی انیمه ناکجا آباد موعود

قوانین عجیب در انیمه ناکجا آباد موعود

اولین قانون عجیبی که در انیمه ناکجا آباد موعود به آن  برخورده می کنید نزدیک نشدن بچه ها به دروازه هاست که ذهن بیننگان را به خود مشغول می کند و کنجکاویشان را برمی انگیزد بعداز آن قانون رد نشدن از پرچین است که توسط سه کودک عزیزمان شکسته می شود و قانون رد نشدن از دیوار جایگزینش می شود!

از دیگر عجایب این انیمه  شکل و فضای مزرعه هاست که به گونه ای ساخته شده اند که حتی ماما هم نتواند از آن عبور کند؛ قابل ذکر است که  مزرعه ای که عما ،نورمن و ری در آن هستد مزرعه ممتاز نام دارد.( مزرعه ای که کودکان ان هوش بالایی دارند )

دیگر آن که همه چیز برای کودکان فراهم است ولی نه به اندازه ای که درسطح تکنولوژی آن سال ها باشد.(شاید برای جلوگیری از فرار کودکان )

هرکودک کدی مخصوص دارد و ردیابی در گوش که توسط ان ردیابی میشود. (ساعتی که دست ماما است )

کودکانی که زیر 6سال دارند برداشت نمی شوند.( مغر انها برای شیاطین خوشمزه نیست :/)

روایتی از انیمه ناکجا آباد موعود

در آغاز انیمه ناکجا آباد موعود همه چیز در یتیم خانه خوب است همه کودکان از 6 سال تا 12 سال درکنارهم با مادر دوست داشتنیشان که اورا ماما صدا می زنند زندگی می کنند بچه ها در یتیم خانه هوای هم را دارند و تجهیزات زیادی برای راحتی آنها فراهم است.  در این یتیم خانه عما ، نورمن و ری دوستانی صمیمی هستند که تا سن 12سالگی کسی آن هارابه سرپرستی نگرفته است تا اینجا روند داستان به گونه ای است که ما شاهد شیطنت های کودکانه ای هستیم  که برای تمامی ما عادی هستند تا اینکه عما و نورمن   قانون شکنی می کنند و از پرچین ها رد می شوند و درآنجا  دیواری که یتیم خانه را از هرچیزی جدا کرده است را مشاهده می کنند و قبل از آن  که ماما متوجه غیبتشان شود به خانه برمی گردند

روبه رو شدن با حقیقت

همه چیز می گذرد تا اینکه پدرومادری پنی 6ساله را به فرزند خواندگی قبول می کنند پنی کوچک شاد و خندان وسایلش را جمع می کند و آماده رفتن می شود  درآخر به تمایی دوستانش قول می دهد که برخلاق دیگر دوستانشان برای همه نامه بنویسد و سپس باماما از خانه خارج می شوند اما پنی  یادش می رود که عروسک مورد علاقه اش را باخود ببرد عما ونورمن که شاهد این ماجرا هستند تصمیم می گیرند تا اگر تنبیه در کارباشد ماما هردوی آنها را تنبیه کند پس عروسک را برمی دارند وبه سمت دروازه می دوند اما درآنجا با جنازه ی پنی 6 ساله  مواجه می شوند و می فهمند که دراصل آنها محصولاتی هستندکه درمزرعه برای تغذیه ی شیاطین پرورش می یابند عما در راه بازگشت برای خواهران و برادرانش گریه می کند و از آن روز مبارزه ای شروع می شود مبارزه ای برای زندگی کردن…

صحنه مرگ کنی در انیمه yakusoku no neverland

فضای انیمه ناکجا آباد موعود

از دیگر ویژگی های انیمه ناکجا آباد موعود دقت وظرافتی است که در طراحی آن به کاربرده شده است برای مثال ما درصحنه ای که نورمن درحال رفتن از یتیم خانه است شاهد پرسش او از ماما با مضمون ” الان خوشحال هستی ” هستیم که ناگهان فضا برای مامایی که تا آن لحظه خود را پیروز میدان می دانست  رنگ وحشت می گیرد. و یا ما در صحنه ای دیگر شاهد صمیمیت ها و  کودکی های نورمن وعما هستیم اگر بخواهم مثال بزنم صحنه های بسیاری درانیمه ناکجا آباد موعود وجود دارد که ما را درخود غرق می کنند وهمین صحنه هاست که انیمه ناکجا آباد موعود را درجایگاه خودش منحصر به فرد کرده است .

مزرعه گریس در انیمه yakusoku no neverland

سخن آخر

زندگی سخت تر وپیچیده تراز حد تصور ماست. هنگامی که ما زنده هستیم هیچ کنترلی بروی زندگی خود نداریم  پس تنها کاری که می توانیم انجام دهیم جنگیدن برای بیشتر زنده ماندن است. انیمه ناکجا آباد موعود به ما  یاد داد که باید صادق باشیم مثل عما زرنگ باشیم.  مثل نورمن برای اهدافمان تلاش کنیم و  مانند ری و اما  دراین راه نباید نا امید شویم. نباید دست از تلاش برداریم. راستش  هربار که به  ماما و خواهر و دیگر کسانی که در این انیمه بودند فکر می کنم بیشتر به اهمیت تلاش کردن  و مفهوم زندگی پی می برم و اما نتیجه گیری آخر لطفا لطفا لطفا ماما، خواهر و.. را مورد قصاوت قرار ندهید… و در انتظار فصل دوم انیمه ناکجا آباد موعود بمانید. 🙂 نظرتونو با iransafehouse درمیون بزارید.

دیگر مطالب وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.